[CLJ U-15] Porażka z FC Wrocław Academy

Porażka na własnym boisku z FC Wrocław Academy 1:2 przekreśliła ostatecznie szanse Rakowa na pierwsze miejsce w tabeli grupy C CLJ U-15.

W sobotnim spotkaniu od początku pierwszej połowy goście zaczęli grać agresywnie szukając dogodnych dla siebie okazji. Po kwadransie Dawid Zender znalazł się w bardzo dobrej sytuacji i z kilku metrów zdołał pokonać Wróbla. Częstochowianie wyraźnie nie mogli złapać swojego rytmu i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1. 

 

W drugiej części to znowu goście jako pierwsi zdołali zdobyć gola.Tym razem na listę strzelców wpisał się Igor Ławrynowicz. Czerwono-Niebiescy zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Mateusza Głowińskiego, co jak się później okazało była to bramka honorowa. 

 

Po porażce z FC Wrocław Academy podopieczni Piotra Lenartowskiego wiedzą już, że rozgrywki CLJ U-15 w rundzie wiosennej zakończą na drugim miejscu. W ostatnim spotkaniu w tym sezonie częstochowianie zagrają na wyjeździe z GKS Katowice. Ten mecz odbędzie się w piątek 18 czerwca o godzinie 18.30. 

 

Raków - FC Wrocław Academy 1:2 (0:1)

 

Bramki: 

0:1 - Dawid Zender 15'

0:2 - Igor Ławrynowicz 61'

1:2 - Mateusz Głowiński 70' 

 

Raków: Wróbel - Mikołajczyk (72. Despet), Bachula (68. Kotala), Kabaj, Marszalik (75. Krawczyk), Głowiński, Gibała, Szczepaniak (58. Kasprzak), Maćkowiak (41. Odrzywolski), Cieślak, Nowakowski (41. Golański).