[CLJ U-15] Śląsk - Raków 5:3

Pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów doznała drużyna U-15. Czerwono-Niebiescy przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 3:5.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 8. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą trafienia Dominika Gregorskiego. Raków zdołał doprowadzić do remisu 10 minut później po golu z rzutu karnego autorstwa Tomasza Szczepaniaka. Jednak Śląsk odpowiedział kilkadziesiąt sekund później, a bramkę na 2:1 zdobył Michał Drzewicz. Przed przerwą padły jeszcze trzy gole. Dawid  Graczyk podwyższył prowadzenie wrocławian (3:1). Następnie Czerwono-Niebiescy złapali kontakt po ponownym trafieniu Szczepaniaka. Gospodarze znowu zdołali odskoczyć na dwie bramki. Oskar Gerstenstein pokonał Mateusza Wróbla w 36. minucie i do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 4:2 dla Śląska.

Po zmianie stron rywale powiększyli swoją przewagę za sprawą bramki Dominika Gregorskiego. Wynik ustalił w 63. minucie Alan Andrzejewski, który zanotował bramkę samobójczą. Ostatecznie Raków przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 3:5.

Częstochowianie doznali pierwszej straty punktów w rundzie wiosennej. Teraz nasz zespół zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Piotr Lenartowski (trener, U-15): Bardzo otwarte spotkanie, wyrównane, zarówno jedna jak i druga drużyna chciała dominować i postawić swoje warunki gry. W pierwszej połowie było dużo sytuacji bramkowych z dwóch stron. Jednak popełniliśmy więcej błędów w obronie, czego efektem była utrata aż 4 goli. W drugiej połowie dążyliśmy do odrobienia i były ku temu okazje, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia akcji. Trudne spotkanie, szkoda porażki, musimy wyciągnąć konsekwencje zwłaszcza z gry w obronie, bo ciężko wygrać mecz z taką drużyną jak Śląsk tracąc 5 goli. Już za 2 dni kolejny mecz z Miedzią w Legnicy i na nim już musimy się skupić.

Śląsk - Raków 5:3 (4:2)