[CLJ U-17] Akademia Raków - Gwarek Zabrze 5:0

Pewnym zwycięstwem Akademii Raków zakończyło się spotkanie 7. kolejki "Grupy C RJ" w Centralnej Lidze Juniorów, w którym podejmowaliśmy Gwarka Zabrze.

Czerwono-niebiescy w ostatniej serii spotkań przegrali wyraźnie z Górnikiem 1:5 i chcieli jak najszybciej zatrzeć złe wrażenie. Ta sztuka im się udała, bowiem w konfrontacji z Gwarkiem od pierwszej minuty byli stroną przeważającą.

Mimo znacznej dominacji do przerwy częstochowianie prowadzili tylko 1:0. W 10. minucie po składnej akcji naszych zawodników piłkę otrzymał Makarski, przebiegł z nią lewym skrzydłem przez kilkanaście metrów i podał w głąb pola karnego, gdzie był Mateusz Niedziałkowski. Nasz napastnik od razu oddał strzał w stronę dalszego słupka bramki i otworzył wynik spotkania.

Po przerwie worek z golami na dobre się rozwiązał. Autorem drugiego trafienia ponownie był Niedziałkowski. W 59. minucie otrzymał on podanie tym razem z prawej strony i drugi raz pokonał bramkarza Gwarka. Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0, kiedy rezerwowy Bartosz Sitek mocnym, technicznym uderzeniem zaskoczył golkipera gości. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry faulowany w polu karnym rywali był Mateusz Szafran, a sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Radosław Bąk i pewnie wykorzystał "jedenastkę". Festiwal strzelecki zakończył ten, który go zaczął. Tym razem Niedziałkowski pokonał bramkarza po szybkim rozegraniu kornera i uderzeniu z kilkunastu metrów.

Raków ostatecznie pokonał Gwarka 5:0. W kolejnym meczu podopieczni trenera Sebastiana Rybaka zmierzą się z Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się 3 października o godzinie 11 na boisku przy ulicy Limanowskiego 83.

Kamil Waryś (kapitan, Akademia Raków): Mecz był pod naszą kontrolą. Mieliśmy swoje założenia, które wykonaliśmy. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że przeciwnik nie był zbyt wymagający i daliśmy sobie z nim radę. Skończyło się wysokim wynikiem, bo cały czas graliśmy na dużej intensywności i byliśmy pazerni na gole. Na pewno też chcieliśmy pokazać, że wysoka porażka z Górnikiem była wypadkiem przy pracy i może być tylko lepiej.

Akademia Raków - Gwarek Zabrze 5:0 (1:0)

Bramki dla Rakowa: Niedziałkowski (10, 59, 82), Sitek (60), Bąk (76).

Skład Rakowa: Noweta (46. Bomba)  - Górecki, Krajewski, Waryś (60. Szafran), Niedziałkowski, Dylikowski, Sławuta (63. Trzepizur), Długosz (46. Bąk), Makarski (67. Kucharczyk), Laskowski (46. Sitek), Orzechowski (63. Siuda).