[CLJ U-17] Akademia Raków - Zagłębie Lubin 3:3 (1:2)

W meczu 5. kolejki CLJ U-17 Akademia Raków zremisowała z Zagłębiem Lubin 3:3.

Częstochowianie do przerwy przegrywali 1:2. Goście otworzyli wynik po dziesięciu minutach gry, kiedy jeden z "Miedziowych" uderzył sprzed pola karnego. Wyrównał w 35. minucie Mateusz Niedziałkowski, który wykorzystał bardzo dobrą asystę Miłosza Roguli. Na przerwę lubinianie schodzili prowadząc jedną bramką.

Po zmianie stron rywale podwyższyli na 3:1, jednak Raków nie poddał się. Najpierw w 58. minucie "jedenastkę" - po faulu na naszym zawodniku w polu karnym Zagłębia - wykorzystał Rogula, a w 67. minucie do wyrównania doprowadził Niedziałkowski, który wykończył szybką akcję częstochowian. W tej sytuacji znakomitym rajdem i podaniem popisał się Jakub Cierpiał.

Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka mogli wygrać, niestety w doliczonym czasie gry po uderzeniu Cierpiała piłka trafiła w słupek.

Ostatecznie Raków zremisował z Zagłębiem 3:3 i nadal jest niepokonany w CLJ U-17.

(U-17) Akademia Raków - Zagłębie Lubin 3:3 (1:2)

Bramki dla Rakowa: Niedziałkowski (35., 67) Rogula (58. k.)

Skład wyjściowy: Muszyński - Trzepizur, Górecki, Niedziałkowski, Kucharczyk, Rogula, Sławuta, Cierpiał, Makarski, Sitek, Orzechowski.