[CLJ U-17] Emocje we Wrocławiu. Śląsk - Raków 2:2

Po bardzo zaciętym meczu Raków zremisował 2:2 ze Śląskiem Wrocław w 2. kolejce CLJ.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli częstochowian. W 19. minucie Czerwono-Niebiescy objęli prowadzenie. Miłosz Rogula wykorzystał błąd obrońcy Śląska, przejął piłkę i otworzył wynik meczu.

Gospodarze wyrównali w 65. minucie. Końcówka przysporzyła wiele emocji. Najpierw w 88. minucie rezerwowy Rakowa - Łukasz Makarski - dostał podanie od Roguli, a następnie skutecznie sfinalizował akcję naszej drużyny wyprowadzając ją ponownie na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się zwycięstwem gości w ostatniej akcji meczu Śląsk zdołał doprowadzić do remisu. Bramkę na wagę punktu zdobył... golkiper gospodarzy, który po dośrodkowaniu w pole karne Rakowa udanie główkował. Ostatecznie we Wrocławiu padł wynik 2:2.

W kolejnym meczu CLJ Raków zmierzy się na własnym boisku z Ruchem Chorzów.

Sebastian Rybak (trener, U-17): Po takich dramatycznych meczach mamy kolejny dowód na to, dlaczego jest to najpopularniejszy sport na świecie i jakże do końca nieprzewidywalny.

Duży wpływ na przebieg spotkania miał bardzo mocny wiatr. Pomimo trudnych warunków, był to świetny mecz pod względem przygotowanej strategii, po analizie rywala z obu stron. Każdy ze sztabów reagował na wydarzenia i poszczególne zachowania przeciwnika w czasie spotkania. Spotkanie miało swoje fazy, w których dominował raz jeden raz drugi zespół.

Tracąc bramkę w 95 minucie meczu, po stałym fragmencie gry strzelonym głową przez bramkarza rywali, można czuć niedosyt. Patrząc jednak na przebieg meczu remis uważam za sprawiedliwy rezultat.

Takie mecze to fantastyczne doświadczenie dla tych młodych zawodników z jednej i drugiej drużyny. Jednych uczy pokory, a innym przynosi radość.

Śląsk Wrocław - Raków 2:2 (0:1)