[CLJ U-17] Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 1:1

W meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Czerwono-Niebiescy zremisowali 1:1 z Lechią Zielona Góra.

Częstochowianie przez całe spotkanie stworzyli sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, jednak nie bramkarz rywali wyjmował piłkę z siatki tylko raz, po samobójczym trafieniu w 50 minucie spotkania. Był to gol na 1:1.

Wcześniej, w pierwszej połowie Lechia objęła prowadzenie po dość przypadkowym golu, który padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Raków aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Po 6 rozegranych meczach nasza drużyna ma na koncie 11 punktów. Liderem jest Zagłębie Lubin, które ma 17 oczek, ale jedno spotkanie rozegrane więcej.

W kolejnym spotkaniu Czerwono-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę (8 maja) o godzinie 12.

Sebastian Rybak (trener, Raków U-17): Bardzo żałujemy straconych dwóch punktów. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz na bocznym naturalnym boisku rywala, swoje dołożył również wiatr, który determinował w dużej mierze przebieg zawodów. Przypadkowy gol po rzucie rożnym sprawił, że przeciwnik ograniczył się do gry długim podaniem.

Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji do tego żeby wywieść 3 punkty, ale zawiodła nas skuteczność i decyzyjność w kluczowych momentach. Myślami jesteśmy już przy sobotnim wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów, który będzie kolejnym fajnym meczem w zbieraniu doświadczenia dla zawodników.

Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)