[CLJ U-17] Raków lepszy w meczu na szczycie! Jesteśmy liderem!

W meczu 7. kolejki CLJ U-17 Raków Częstochowa pokonał na własnym boisku Górnika Zabrze 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Czerwono-Niebiescy zostali liderami w grupie C!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Miłosz Rogula już w 1. minucie wyprowadził Raków na prowadzenie.

Na kolejne bramki czekaliśmy do samej końcówki pojedynku. W 80. minucie na 2:0 podwyższył Patryk Malamis. Z kolei 3 bramkę dla częstochowian zdobył Mateusz Jezierski. Goście w ostatnich fragmentach zdołali zdobyć honorowego gola.

Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Sebastiana Rybaka awansowali na 1. miejsce w ligowej tabeli. Raków ma 23 punkty i o 2 oczka wyprzedza Górnika. Na 3. miejscu jest Zagłębie Lubin, które zgromadziło 19 punktów, ale ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Mateusz Jezierski: Uważam, że mecz był dobry. Z pewnością cieszy realizacja zadań założonych przed meczem oraz sytuację, które pozwoliły nam na strzelone bramki. Musimy zachować koncentrację i wykorzystać pewność siebie jaką dało nam to zwycięstwo. Teraz myślimy już o następnych spotkaniach i o tym, by jak najlepiej się do nich przygotować. Na pewno czeka nas ciężka praca, aby ostatecznie wywalczyć nasz cel.

Raków - Górnik Zabrze 3:1 (1:0)

1:0 - Rogula 1'

2:0 - Malamis 80'

3:0 - Jezierski 87'

3:1 - przeciwnik 90'

Raków: Muszyński - Siuda, Krajewski, Waryś (60. Długosz), Kitowski, Jezierski (88. Sitek), Kucharczyk (90. Trzepizur), Skupień (67. Malamis), Rogula (88. Orzechowski), Cierpiał, Makarski (78. Cnotalski).