[CLJ U-17] Z Wrocławia z tarczą

Pewne zwycięstwo odniosła nasza drużyna U-17 w 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Częstochowianie na wyjeździe pokonali Śląsk Wrocław 4:0.

Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka objęli prowadzenie już w 9 minucie. Wynik otworzył Miłosz Rogula. Młodzieżowy reprezentant Polski przyczynił się także do drugiego gola dla Rakowa. Rogula asystował, a bramkę w 34. minucie zdobył Dominik Sławuta. Na przerwę czerwono-niebiescy schodzili z zapasem dwóch goli przewagi. 

 

Po zmianie stron nasza drużyna dołożyła kolejne trafienia. Po godzinie gry mieliśmy wynik 3:0 dla gości. Kolejną asystę zanotował Miłosz Rogula, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Makarski. Ostatni raz ze zdobytej bramki Raków cieszył się 5 minut przed końcem regulaminowego czasu. Wynik na 4:0 ustalił Mateusz Niedziałkowski, a 3 punkty pojechały pod Jasną Górę. 

 

Akademia Raków U-17 po trzech kolejkach w CLJ ma na swoim koncie 7 punktów i w tym sezonie jeszcze nie zaznała goryczy porażki. Teraz czerwono-niebieskich czeka konfrontacja z Odrą Opole, także na wyjeździe. 

Sląsk Wrocław - Akademia Raków 0:4 (0:2)

 

Bramki dla Rakowa: Rogula (9.), Sławuta (34.), Makarski (60.), Niedziałkowski (85.)

 

Skład Rakowa: Noweta - Sławuta (Krajewski), Orzechowski, Andrychowicz (Długosz), Cierpiał, Trzepizur, Kucharczyk (Bober), Rogula (Waryś), Makarski, (Bąk), Górecki (Dylikowski), Niedziałkowski.