[CLJ U-17] Zaczynamy od zwycięstwa! Odra - Raków 0:4

Zespół U-17 na inaugurację rozgrywek CLJ pokonał na wyjeździe Odrę Opole 4:0.

Raków premierową bramkę w rundzie jesiennej zdobył w 26. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Patryk Malamis, któremu asystował Wojciech Gębka. Po tym golu częstochowianie nabrali pewności siebie i zaczęli dominować. Co prawda do przerwy nie zdobyli już goli, ale po zmianie stron ten stan rzeczy uległ zmianie. 

 

W przerwie trener Adam Studnicki do gry desygnował Mateusza Głowiński, który zmienił Sebastiana Cebulę. Głowiński potrzebował zaledwie 11 minut, aby pokonać bramkarza Odry. Po niespełna godzinie gry było 3:0. Tym razem to znów Malamis skutecznie wykończył akcję Czerwono-Niebieskich. Zarówno przy bramce Mateusza Głowińskiego, jak i Patryka Malamis asystę zaliczył Jakub Rozwadowski. W 71. minucie padł ostatni gol. I znów w roli głównej wystąpił Malamis. Nasz zawodnik odebrał piłkę rywalom, minął dwóch przeciwników, a następnie skompletował hattricka ustalając wynik spotkania na 4:0 dla Rakowa. 

 

Nasz zespół udanie rozpoczął jesienną kampanię. W 2. kolejce Raków zmierzy się także na wyjeździe z Ruchem Chorzów. 

 

Adam Studnicki (trener, U-17): Początek spotkania był dość nerwowy, jednak z każdą minutą coraz mocniej narzucaliśmy swój styl gry, co przełożyło się na dobrą akcję zakończoną golem Malamisa. 

W drugiej połowie tylko udokumentowaliśmy dobrą grę kolejnymi bramkami. Za nami dobry początek ligi, jednak mamy świadomość ile pracy jeszcze nas czeka.

 

Odra - Raków 0:4 (0:1)

 

Bramki: 
0:1 - Malamis 26.
0:2 - Głowiński 56.
0:3 - Malamis 59.
0:4 - Malamis 71.

 

Skład: Ryszewski (70. Suchecki) - Kitowski (60. Andrychowicz), Józefczyk, Kabaj, Gacek (46. Baryła), Rozwadowski (67. Cieślak), Długosz (64. Łukasiewicz), Gębka (67. Pałuczak), Napieraj, Cebula (46. Głowiński), Malamis.