[CLJ] W weekend kolejne 3 mecze Centralnej Ligi Juniorów

Na półmetku rundy jesiennej zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ zajmują miejsca na podium. Cel na weekend dla każdej z nich, to trzy zdobyte punkty.

CLJ U-19 

 

Najstarsza z juniorskich drużyn Rakowa po serii trzech zwycięstw awansowała na 1. miejsce w tabeli. Czerwono-Niebiescy wygrali 1:0 w Krakowie i Szczecinie, a w środku tygodnia pokonali Legię Warszawa 4:2.  

 

W niedzielę podopieczni Adama Studnickiego zagrają przy #L83 z Miedzią Legnica. Drużyna z Dolnego Śląska, to beniaminek rozgrywek, który dotychczas zgromadził jeden punkt. Zawodnicy z Legnicy po ośmiu kolejkach tracą już 9 “oczek” do bezpiecznej strefy.  

 

Mecz odbędzie się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie, a jego początek zaplanowano na 12:30 w niedzielę.  

 

CLJ U-17 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po ósmej kolejce również przewodzą w grupie zachodniej CLJ U-17. W poprzednią sobotę piłkarze Rakowa U-17 podtrzymali serię wysokich zwycięstw, pokonując 7:1 Chrobrego Głogów. Na koncie juniorów młodszych Rakowa znajdują się 22 punkty, a drugi w tabeli Górnik Zabrze ma ich 19. 

 

Sobotnim rywalem Czerwono-Niebieskich będzie Football School of Excellence Szczecin. Drużyna z portowego miasta zwyciężyła w trzech ostatnich meczach, dzięki czemu awansowała na 8. miejsce w tabeli.  

 

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, na Miejskim Obiekcie Sportowym przy ul. Kresowej 42 w Szczecinie. Sędzia da sygnał do rozpoczęcia gry punktualnie o 12:00. 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na poziomie CLJ również zagra swój mecz w sobotę, a jej rywalem będzie Śląsk Wrocław. Gracze prowadzeni przez Piotra Lenartowskiego w ubiegłym tygodniu zremisowali wyjazdowy mecz z Odrą Opole 1:1 i utrzymali pozycję wicelidera. 

 

W sobotnie południe zmierzą się ze sobą drużyny z ligowej czołówki. Zespół Śląska Wrocław do tej pory zdobył, podobnie jak Raków, 14 punktów. Zawodnicy z Wrocławia wygrali ostatnie cztery mecze w lidze, a poprzedniej soboty przywieźli pokonali 1:0 Górnik Zabrze.  

 

Minionej wiosny Śląsk Wrocław nie był łatwym przeciwnikiem dla Rakowa U-15. Wrocławianie wygrali oba mecze, pokonując Czerwono-Niebieskich 2:0 w Częstochowie i 3:0 na własnym obiekcie. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy #L83, a rozpocznie się w samo południe.