[CLJ] Weekend bez punktów

W sobotę oraz niedzielę juniorskie zespoły Rakowa rywalizowały na szczeblu centralnym. Żadna z drużyn Medalików nie zdołała wywalczyć punktów.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w ramach 4. kolejki CLJ U-19 grali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Po 90 minutach zaciętej walki lepsi w tym meczu okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:1.

Miedziowi stosunkowo szybko, bo w 15. minucie, objęli prowadzenie w meczu. Juniorzy starsi Rakowa mocno starali się wyrównać i sztuka ta powiodła się im w 38. minucie. Czwarte trafienie w sezonie zanotował Max Pawłowski. W drugiej połowie przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się przechylić szali na swoją korzyść. Na kwadrans przed końcem spotkania Miedziowi zdobyli drugiego gola. Zespół Medalików w ostatnich minutach otworzył się, próbując wyrównać. Gospodarze wykorzystali to w 87. minucie, gdy wynik spotkania ustalił Jeremi Osuch.

Po czterech seriach gier juniorzy starsi Rakowa zajmują w tabeli 15. miejsce. W kolejnym spotkaniu podopieczni Sebastiana Żebrowskiego zmierzą się przed własną publicznością z Koroną Kielce.

Zagłębie Lubin - Raków U-19 3:1

Bramki: Starosta (15’), Sowiecki (75’), Osuch (87’) – Pawłowski (38’)

CLJ U-17

Drużyna prowadzona przez Michała Mizgałę po raz pierwszy w tym sezonie zmuszona była uznać wyższość rywala. Juniorzy młodsi Rakowa przegrali 2:5 ze Śląskiem Wrocław.

Wrocławianie dobrze zaczęli spotkanie i za sprawą Ignacego Cesarza objęli prowadzenie w 8. minucie gry. W pierwszej części meczu zespół Medalików nie był w stanie sforsować defensywy Śląska Wrocław, a ze wszystkimi próbami Patryka Grabowskiego radził sobie Hubert Charuży. Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień wrocławian, którzy w 51. minucie prowadzili już 3:0. W 70. minucie nadzieję dał Patryk Grabowski. Po jego golu Medaliki zyskali chwilową przewagę. Dwa następne trafienia ponownie były dziełem gości z Wrocławia. W ostatniej minucie meczu przez chwilę Śląsk prowadził 5:1, jednak drugiego gola dla Rakowa U-17 zdobył jeszcze Dawid Pietruszka.

Po czterech kolejkach juniorzy młodsi Rakowa wciąż mają na swoim koncie 7 punktów, dzięki czemu zajmują w tabeli 6. miejsce. W nadchodzącą niedzielę podopieczni Michała Mizgały zagrają na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Raków U-17 - Śląsk Wrocław 2:5

Bramki: Grabowski (70’), Pietruszka (90’) – Cesarz (8’), Skrzypczyński (48’), Ciućka (51’), Rostek (83’), Wąsala (90’)

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa pierwszy raz w bieżącej kampanii grali przed własną publicznością. Podopieczni Adama Studnickiego przegrali z Zagłębiem Lubin 2:5.

Pierwsza połowa meczu minęła spokojnie. Obie drużyny dobrze spisywały się w defensywie. Zagłębie prowadziło grę, a Raków U-15 groźnie kontrował. Tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę arbiter podyktował rzut karny dla Miedziowych. “Jedenastkę” wykorzystał Wiktor Jernutowski.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron za sprawą Wojciecha Smudy zrobiło się 1:1. Ten sam zawodnik w 48. minucie zdobył drugiego gola i Medaliki odwrócili wynik. Radość trwała niecały kwadrans. W 64. minucie Miedziowi trafili na 2:2. Ostatnie 15 minut meczu należało do Zagłębia. Goście zdobyli jeszcze trzy bramki, ostatecznie wygrywając spotkanie 5:2.

Po trzech pierwszych kolejkach podopieczni Adama Studnickiego zajmują 7. miejsce w tabeli grupy C. W następnej kolejce przyjdzie im się zmierzyć z Górnikiem Zabrze.

Raków U-15 - Zagłębie Lubin 2:5

Bramki: Smuda (41’, 48') – Jernutowski (40’), Klimkiewicz (64’), Berkowski (70’), Śpiewak (74’), Żarczyński (90’)