[CLJ] Weekend na maksa w wykonaniu Medalików

W minionej serii gier wszystkie trzy drużyny Rakowa rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów zainkasowały komplet punktów.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego mają za sobą udany tydzień, którego dopełnieniem była niedzielna wygrana z Widzewem Łódź.

Juniorzy starsi Rakowa w środku tygodnia odrabiali ligowe zaległości w starciu z Legią Warszawa. W tamtym meczu zespół Medalików zmuszony był grać w dziesiątkę już od 13. minuty, gdy czerwoną kartkę obejrzał Kacper Jureczko. Mimo gry w osłabieniu piłkarze Rakowa U-19 mieli w pierwszej połowie więcej klarownych sytuacji. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 67. minuty, kiedy Maciej Bochniak popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego i dał Legii prowadzenie. Podopieczni trenera Żebrowskiego nie złożyli jednak broni i walczyli o pozytywny wynik do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry Leon Ziętek potężnym strzałem dał Medalikom wyrównanie, a zarazem jeden punkt.

Raków U-19 – Legia Warszawa 1:1

Bramki: Ziętek (90’) – Bochniak (67’)

Juniorzy starsi Rakowa udanie rozpoczęli niedzielne starcie z Widzewem. Przez pierwsze pół godziny to ekipa prowadzona przez trenera Żebrowskiego przeważała na boisku. Skutkiem tej przewagi okazał się przepiękny gol Sebastiana Cebuli z 31. minuty meczu. Boczny pomocnik przygotował sobie piłkę i bez zastanowienia huknął z okolicy 25 metrów, trafiając w róg bramki łodzian. Podopieczni trenera Żebrowskiego utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Krótko po zmianie stron Medaliki mieli szansę, by zwiększyć przewagę. Po strzale Maxa Pawłowskiego piłka przeleciała jednak nad bramką Widzewa. W 60. minucie Widzew wyrównał. W chaosie po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Adam Moussa, który z bliska pokonał Mateusza Białkę. Pięć minut później Medaliki odzyskali prowadzenie. Jeden z zawodników Widzewa faulował we własnym karnym. Do “jedenastki” podszedł Tomasz Szczepaniak, który zmylił bramkarza i posłał piłkę w lewy róg. Mimo starań obu drużyn, ostatnia faza meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Raków U-19 wygrał 2:1, kończąc udany dla siebie tydzień.

Dzięki wygranej z łodzianami dorobek punktowy naszych juniorów starszych zwiększył się do 16 “oczek”. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego plasują się w tabeli na 7. pozycji. Kolejnym rywalem dla Rakowa U-19 będzie Sandecja Nowy Sącz.

Widzew Łódź - Raków U-19 1:2

Bramki: Moussa (60’) – Cebula (31’), Szczepaniak (65’)

CLJ U-17

Zespół prowadzony przez Michała Mizgałę po raz drugi w ciągu 10 dni wywiózł komplet punktów ze Szczecina. 4 października juniorzy młodsi wygrali 2:1 z FASE, natomiast w minioną sobotę pokonali 2:0 szczecińską Pogoń.

W pierwszej części spotkania, mimo kilku okazji, Medalikom nie udało się sforsować defensywy Pogoni. Impas strzelecki przełamał dopiero w 71. minucie Patryk Grabowski. Napastnik Medalików efektownie wkręcił piłkę z rzutu wolnego i dał prowadzenie swojej drużynie. Swojego drugiego gola Grabowski zdobył niespełna 10 minut później. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką gracza Pogoni. Do “jedenastki” podszedł właśnie Patryk Grabowski i po chwili mógł cieszyć się z dubletu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po sobotniej wygranej juniorzy młodsi Rakowa dysponują 15 punktami. W tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 ekipa z Limanowskiego plasuje się na 6. pozycji. W kolejnej serii gier Medaliki zagrają z Zagłębiem Lubin.

Pogoń Szczecin - Raków U-17 0:2

Bramki: Grabowski (71’, 80’)

CLJ U-15

Prowadzeni przez trenera Adama Studnickiego trampkarze udanie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę ze Śląskiem Wrocław. Raków U-15 wygrał 2:0 z Miedzią Legnica.

Pierwsza odsłona spotkania upłynęła pod znakiem skutecznej obrony w wykonaniu Miedzi Legnica. Podopieczni trenera Studnickiego próbowali dobrać się do bramki Miedzianki z różnych stron, ale w nie udało im się to. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 49. minuty. Wówczas, już w drugiej połowie, Bartłomiej Miąsko ustawił sobie piłkę na lewej nodze i efektownym “rogalem” pokonał bramkarza Miedzi. Trampkarze Rakowa spokojnie utrzymywali korzystny dla siebie rezultat, a w ostatniej minucie meczu na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Dominik Liberda.

Po dziewięciu kolejkach podopieczni Adama Studnickiego plasują się w tabeli na 4. pozycji. Zespół Medalików do lat 15 wywalczył jak dotąd 13 punktów i traci do 3 “oczka” do Zagłębia Lubin. Nasi trampkarze mają jednak do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W następnej kolejce Raków U-15 zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Raków U-15 - Miedź Legnica 2:0

Bramki: Miąsko (49'), Liberda (80')