[CLJ] Weekend przy Limanowskiego

Po ostatniej – wyjazdowej kolejce, czas na powrót do domu. Wszystkie drużyny Rakowa grające na poziomie CLJ zagrają mecze u siebie. Dla każdego z zespołów jest to również ostatni w sezonie występ przed własną publicznością.

U-18 

W ubiegłym tygodniu zawodnikom Marcina Salamona nie udało się wywieźć punktów z Wrocławia. Przed nimi ostatni mecz długiego sezonu – domowe starcie z Lechem Poznań. Czerwono-Niebiescy zgromadzili dotychczas 37 punktów w 29 meczach. Niezależnie od sobotniego wyniku, w swoim debiutanckim sezonie drużyna Rakowa U-18 zajmie 11. miejsce w lidze. “Kolejorz” znajduje się o trzy pozycje wyżej. Zawodnicy trenera Wędzonki zdobyli o 7 punktów więcej, niż Raków. W rundzie jesiennej w stolicy Wielkopolski padł remis 1:1. Raków prowadził wówczas 1:0 po bramce Szymochy, dopóki na 11 minut przed końcem nie wyrównał z karnego Jakub Złoch. Ostatnia w tym sezonie gra najstarszej z juniorskich drużyn Rakowa rozpocznie się w sobotę o 13:00. Zapraszamy na boczne boisko przy Limanowskiego 83. 

 

U-17 

 

Podopieczni Adama Studnickiego rywalizują z Zagłębiem Lubin o tytuł, tracąc obecnie do “Miedziowych” trzy punkty. Przedostatni mecz sezonu Czerwono-Niebiescy zagrają przeciwko Górnikowi Zabrze. Zabrzanie mają o sześć “oczek” mniej od Rakowa, plasując się na trzecim miejscu w lidze. W poprzedniej konfrontacji, Górnik wygrał u siebie 3:1, a honorową bramkę dla Czerwono-Niebieskich zdobył Nikodem Kitowski. Okazja, by wziąć rewanż i zgarnąć kolejne trzy punkty już w piątek o 17:00.  

 

U-15 

 

Zawodnicy Rakowa U-15 wybiegną na boisko w ostatni dzień weekendu. W niedzielę najmłodsza z drużyn Akademii grających na szczeblu CLJ zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała. Poprzednie dwa domowe spotkania Czerwono-Niebieskich kończyły się wygraną na zero z tyłu. Rekord natomiast, w trakcie dwóch ostatnich wyjazdowych meczów stracił aż 8 goli, nie strzelając przy tym ani jednego. Kwietniowy mecz tych zespołów zakończył się podziałem punktów. Bielszczanie objęli prowadzenie po szybko podyktowanym karnym, a wyrównującego gola dla Rakowa zdobył Małota. Zgodnie z terminarzem, sędzia rozpocznie niedzielne spotkanie o 15:00.