[CLJ] Weekend z CLJ przy Limanowskiego 83

W najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ wystąpią przy Limanowskiego 83. Raków U-17 oraz U-18 zagra w sobotę, podopieczni Tomasza Ligudzińskiego natomiast wybiegną na boisko dzień później.

U-18 

 

Najstarsza z drużyn juniorskich Rakowa czeka na przełamanie. Doskonałą okazją będzie mecz ze znajdującym się w strefie spadkowej SMS-em Łódź. W poprzedniej kolejce Czerwono-Niebiescy, mimo dzielnej walki, nie byli w stanie urwać punktów wiceliderowi z Gdyni. Ostatnia konfrontacja z SMS-em miała miejsce w 13. kolejce. Raków gładko wygrał tamto spotkanie po bramkach Tobiasza Kubika, Łukasza Makarskiego i Mateusza Jezierskiego. Sobotni mecz rozpocznie się punktualnie o 12:00. 

 

U-17 

 

Podopieczni Adama Studnickiego są na fali wznoszącej. Po wygranej 8:1 z Miedzią Legnica przyszło dwubramkowe zwycięstwo w Opolu, które było dla Czerwono-Niebieskich czwartym z rzędu. Biorąc pod uwagę przełożony mecz Zagłębia Lubin, Raków U-17 objął pozycję samodzielnego lidera i presja spoczywa teraz na drużynie "Miedziowych".  W sobotę do Częstochowy przyjeżdża Śląsk Wrocław – 4. drużyna w klasyfikacji. Ostatni mecz obu drużyn rozegrany na Stadionie Sportowym Sztabowa zakończył się bezbramkowym remisem. Sobotni pojedynek rozpocznie się przy #L83 o 15:00. 

 

U-15 

 

Zespół prowadzony przez trenera Ligudzińskiego w ostatniej serii spotkań pokonał Zagłębie Lubin 2:0. Czerwono-Niebiescy zaliczyli upragnione czyste konto, a 3 punkty pozwoliły im zająć miejsce na ligowym podium. O kontynuację takiego stanu rzeczy powalczą w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie FC Academy Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska plasuje się na ostatniej pozycji i zanotowała w dotychczasowych dziesięciu kolejkach jedną wygraną.  W pierwszym spotkaniu tych zespołów, Czerwono-Niebiescy wywieźli z Wrocławia komplet punktów. Wygraną 3:0 zapewniła bramka Ruszkiewicza i dublet Mrasa. Początek niedzielnego meczu o 12:00.