[CLJ] Wrócić na zwycięskie tory

Ostatnie mecze nie były udane dla naszych drużyn występujących w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Obie ekipy musiały przełknąć gorycz porażki. Jednak już w sobotę kolejne spotkania i szansa na zdobycie punktów.

Jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy U-15, którzy na wyjeździe zmierzą się z Miedzią Legnica. Częstochowianie w środę przegrali 3:5 ze Śląskiem Wrocław. Była to pierwsza strata punktów przez podopiecznych trenera Piotra Lenartowskiego w rundzie wiosennej. Wcześniej Czerwono-Niebiescy wygrali cztery spotkania z rzędu. Aktualnie zajmujemy 2. miejsce w tabeli ustępując jedynie Zagłębiu Lubin.

W obecnych rozgrywkach Miedź radzi sobie przeciętnie. Legniczanie zgromadzili tylko trzy oczka. Raz wygrali z GKS-em Katowice i trzy razy musieli uznać wyższość rywali. W 2. kolejce obecnego sezonu Raków zagrał z Miedzią na własnym boisku i pewnie wygrał 4:0. Bramki dla nas zdobyli wówczas: Bartosz Odrzywolski, Emanuel Gibała, Tomasz Szczepaniak i Hubert Rachucki.

Początek spotkania Miedź - Raków o godzinie 12.

Z kolei o godzinie 14 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego Raków U-17 zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. W pierwszej konfrontacji w stolicy województwa dolnośląskiego padł remis 2:2. Tamto spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Miłosz Rogula wyprowadził nasz zespół na prowadzenie w 19. minucie. Po ponad godzinie gry wyrównał Dawid Gruszecki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Łukasz Makarski zdobył drugiego gola dla Czerwono-Niebieskich. Kiedy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Częstochowy w ostatniej akcji meczu Śląsk uratował remis za sprawą trafienia... bramkarza gospodarzy Oskara Mielcarza.

W ostatniej kolejce Raków przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:3. Podopieczni trenera Sebastiana Rybaka zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka). Z kolei Śląsk plasuje się na 5. lokacie i wszystkie swoje cztery spotkania zremisował.

Mecz Raków - Śląsk rozpocznie się o godzinie 14.