[CLJ] Wygrana, remis i porażka Medalików

Tylko jedna drużyna Rakowa grająca na szczeblu centralnym uzna weekend za w pełni udany. Juniorzy starsi zwyciężyli swój wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica, podczas gdy pozostałe dwa zespoły zgubiły punkty.

CLJ U-19

Zespół prowadzony przez Adama Studnickiego poszedł w ślady pierwszej drużyny i pokonał w delegacji Miedź Legnica 3:1. Kluczowy dla przebiegu meczu okazał się świetny początek. Między 14., a 24. minutą piłkarze Rakowa U-19 zdobyli trzy bramki.

Strzelanie rozpoczął w 14. minucie Miłosz Rogula, który otrzymał piłkę wyrzuconą z autu i uderzył z okolic 25. metra. Moc i precyzja strzału zaskoczyły golkipera Miedzianki. 4 minuty później Mateusz Głowiński wykorzystał świetne podanie Jakuba Łukasiewicza i podwyższył prowadzenie Rakowa. Ostatnią bramkę dla Medalików zdobył sam Łukasiewicz, w 24. minucie wykorzystując stratę przeciwników.

W drugiej części meczu padł tylko jeden gol, a zdobyli go w 57. minucie gospodarze. Przez pozostałą część spotkania podopieczni Ednardo Monteiro grali bardzo ambitnie i próbowali gonić wynik, lecz defensywa Medalików spisała się bez zarzutu i dowiozła cenny rezultat do końca.

W tabeli CLJ U-19 drużyna Adama Studnickiego traci 2 punkty do Lecha Poznań i zajmuje drugą pozycję. W kolejnym meczu juniorzy starsi Rakowa podejmą na własnym boisku Escolę Warsovia.

Miedź Legnica - Raków U-19 1:3

Bramki: Sowa (57.) - Rogula (14.), Głowiński (18.), Łukasiewicz (24.)

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa zremisowali z Odrą Opole 1:1. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego mogą po tym meczu mieć mieszane uczucia. Z jednej strony wartościowy punkt zdobyty na wyjeździe i kontynuacja serii spotkań bez porażki, a z drugiej wypuszczone prowadzenie i stracona szansa na zwycięstwo.

Mecz był bardzo otwarty, pełen dogodnych sytuacji dla obu stron. Po upływie pierwszego kwadransa prowadzenie zapewnił Medalikom gol Jakuba Kukulskiego. Jeszcze przed przerwą opolanie zdołali jednak wyrównać. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter podyktował rzut karny, a “jedenastkę” wykorzystał Gracjan Sanecki. W drugiej części gry, choć okazji ku temu było sporo, żadnemu z piłkarzy nie udało się pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

W 26. kolejce CLJ U-17 drużyna Medalików zmierzy się przy #L83 z Wartą Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 29 kwietnia.

Odra Opole - Raków U-17 1:1

Bramki: Sanecki (45.) – Kukulski (15.)

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa w minioną sobotę mierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Była to konfrontacja dwóch drużyn znajdujących się na czele grupy C. Podopieczni trenera Lenartowskiego przegrali to spotkanie 1:3.

Zespół ze stolicy Dolnego Śląska rozpoczął grę cofnięty na własną połowę, podobnie jak Górnik Zabrze w meczu 6. kolejki. Zawodnicy Pawła Dziakowicza od początku grali twardo w obronie, czego efektem były dwie żółte kartki dla Bartosza Wlazło: w 8.oraz 11. minucie. Mimo gry w osłabieniu defensywa wrocławian wciąż była bardzo szczelna i nie dopuszczała do stuprocentowych okazji.

Medaliki używali do ataku coraz większych sił, co w 25. minucie bezlitośnie wykorzystał Śląsk. Po szybkim kontrataku wynik meczu otworzył Olivier Siniawski. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wrocławianie podwyższyli na 2:0 za sprawą Bartosza Szywały, który wygrał pojedynek biegowy i pokonał Dominika Czeremskiego w sytuacji “1 na 1”.

Po przerwie Medaliki próbowali odrobić straty, lecz ekipa gości była tego dnia bardzo dobrze dysponowana w defensywie. W 65. minucie zamieszanie w polu karnym Rakowa wykorzystał Bartosz Szywała, który zanotował swoje drugie trafienie. Honorowy gol dla Medalików padł na 8 minut przed końcem meczu, a jego autorem był Michał Czerepak.

Zakończyła się tym samym seria sześciu wygranych z rzędu Rakowa U-15. Zespół prowadzony przez Piotra Lenartowskiego spadł w ligowej klasyfikacji na drugą pozycję i traci do prowadzącego Śląska dwa punkty. W następnej kolejce trampkarze Rakowa zmierzą się na wyjeździe z Olympic Wrocław.

Raków U-15 - Śląsk Wrocław 1:3

Bramki: Czerepak (72.) – Siniawski (25.), Szywała (40., 65.)