[CLJ] Wygrana z Arką, emocje w Katowicach

Za nami kolejny emocjonujący weekend w Centralnej Lidze Juniorów, podczas którego o punkty rywalizowały nasze drużyny U-15 oraz U-18.

U-18

W 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów drużynie do lat 18-stu przyszło zmierzyć się z Arką Gdynia. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 26. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Kanior. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się jeszcze przez następny kwadrans, kiedy to Jakub Cierpiał podwyższył rezultat na 2:0. Zespół gości zdołał zdobyć trafienie kontaktowe, jednak kilka chwil później arbiter zagwizdał po raz ostatni i to częstochowianie cieszyli się z kolejnych 3 punktów.

Skład Rakowa: Rajczykowski - Wójcik, Siuda (75. Waryś), Wireński, Jezierski, Butucel (46. Rogula), Cierpiał, Kubik (55. Krawczyk), Górecki (55. Makarski), Kanior, Trzepizur (46. Kucharczyk).

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (2:0)

Bramki dla Rakowa: Kanior (26.), Cierpiał (37)

U-15

Najmłodszy zespół naszej Akademii występujący w Centralnej Lidze Juniorów w Katowicach mierzył się z miejscową "GieKSą".

Oba zespoły zaprezentowały intensywne widowisko, strzelając razem aż 10 goli. Mecz zaczął się niefortunnie dla częstochowian, bo po 19. minutach przegrywali już 0:2. Pierwsze trafienie dla Rakowa zaliczył Tobiasz Mras 21. minucie, a po chwili wpisał się na listę strzelców po raz drugi, doprowadzając tym samym do remisu. Przed przerwą katowiczanie zdołali dołożyć jeszcze dwie bramki i po pierwszej połowie prowadzili 4:2. Druga część spotkania przyniosła wymianę ciosów - najpierw GKS zdobył bramkę na 5:2, a następnie Filip Kryst z golem na 5:3. Po godzinie gry Czerwono-Niebiescy zniwelowali straty do jednej bramki za sprawą Aleksaya Bogusławskiego, jednak 8 minut przed końcem meczu to rywale zdobyli ostatniego gola, zamykając mecz wynikiem 6:4.

Skład Rakowa: Bednarek (41. Jureczko), Tomzik, Jacak, Bachula, Bród, Ruszkiewicz (41. Bogusławski), Mras (60. Loręcki), Bajurski (41. Kryst), Wysocki (60. Uchroński), Małota (41. Sajdak), Zieliński.

GKS Katowice - Raków Częstochowa 6:4 (4:2)

Bramki dla Rakowa: Mras (22., 28.), Kryst (50.), Bogusławski (65.)