[CLJ] Wygrana z Odrą II Opole i dwumecz z Legią Warszawa

Zespoły Rakowa rywalizujące na szczeblu CLJ mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W sobotnich spotkaniach juniorzy starsi pokonali rezerwy Odry Opole, a ich młodsi koledzy rozegrali mecze ze stołecznym klubem.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego w swojej przedostatniej grze kontrolnej zmierzyli się z IV-ligowymi rezerwami Odry Opole. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse, jednak finalnie do szatni szczęśliwi schodzili gospodarze. W 45. minucie arbiter dostrzegł zagranie ręką w polu karnym Odry. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Miłosz Rogula, który chwilę później nie pomylił się w egzekucji.

Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 65. minucie, pokonując bramkarza opolan kąśliwym strzałem ze skraju pola karnego. Za tydzień w ostatnim test meczu piłkarze Rakowa U-19 spotkają się z drugim zespołem Piasta Gliwice.

Raków U-19 – Odra II Opole 2:0

Bramki: Rogula (45., 65.)

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa zagrali z liderem grupy wschodniej CLJ U-17 – Legią Warszawa. Legioniści w dotychczasowych 16 ligowych spotkaniach odnieśli 14 zwycięstw, legitymując się bilansem bramkowym 72-15. Mecz od początku był otwarty, a pierwszą bramkę w 15. minucie zdobyli zawodnicy z Warszawy. Wkrótce z rzutu karnego wyrównał Tomasz Szczepaniak, jednak dalsza faza pierwszej połowy toczyła się po myśli gości. Do przerwy Legia trafiła do bramki jeszcze czterokrotnie, schodząc do szatni z rezultatem 5:1.

Po zmianie stron mecz wyrównał się. W dwie minuty po wznowieniu do bramki przeciwników trafił Jakub Kukulski, a w 51. minucie gola na 3:5 zdobył wprowadzony w przerwie Szymon Skonieczny. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w drugiej połowie przeważali i stworzyli sobie sporo sytuacji, jednak w końcówce skuteczniejsza okazała się drużyna gości. Legioniści trafili jeszcze dwukrotnie: w 83. oraz 90. minucie, wygrywając finalnie 7:3.

Dla graczy Rakowa U-17 było to ostatnie przetarcie przed rundą wiosenną. Już za tydzień, w sobotę 4 marca, zagrają u siebie ligowy mecz z Arką Gdynia.

Raków U-17 – Legia Warszawa 3:7

Bramki: Szczepaniak (20.), Kukulski (47.), Skonieczny (51.)

CLJ U-15

Gdy boisko przy #L83 opuścili juniorzy starsi, na murawie pojawili się ich młodsi koledzy. Zawodnicy U-15 obu drużyn stoczyli bardzo zacięty, stojący na wysokim poziomie bój zakończony remisem 3:3.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Medalików. W 5. minucie Uchroński przechwycił piłkę pod polem karnym i celnie dograł do Burkiewicza, który wykończył akcję z bliskiej odległości. Autorami kolejnych dwóch goli byli piłkarze Legii i kwadrans później to goście prowadzili 2:1. Zawodnicy trenera Lenartowskiego dobrze radzili sobie w obronie wysokiej. Akcję bramkową na 2:2 również rozpoczął odbiór w ofensywnej tercji boiska. Uchroński zaliczył drugą tego dnia asystę, a na listę strzelców wpisał się tym razem Oliwier Trojanowski. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od skutecznego pressingu Rakowa. W 48. minucie piłkę odzyskał Filip Karmelita, a prowadzenie zapewnił Rakowowi Antoni Uchroński. Reprezentant Polski U-15 brał wczoraj udział we wszystkich akcjach bramkowych. Niestety w 55. minucie z udaną kontrą ruszyli Legioniści, którzy ponownie wyrównali stan gry. W pozostałej części spotkania oba zespoły wykreowały sobie sporo szans, jednak w kluczowych momentach zawodnikom brakowało zimnej krwi. Ostatecznie, po bardzo wyrównanych i ciekawych 80 minutach mecz zakończył się remisem.

Gracze trenera Lenartowskiego za tydzień wracają do ligowych zmagań. W sobotę 4 marca zagrają na wyjeździe z triumfatorem grupy C w rundzie jesiennej – Śląskiem Wrocław.

Raków U-15 – Legia Warszawa 3:3

Bramki: Burkiewicz (5.), Trojanowski (25.), Uchroński (48.)