[CLJ] Wyjazdowa sobota i niedzielne starcie z Widzewem

W nadchodzący weekend czekają nas kolejne emocje związane z Centralną Ligą Juniorów. Zespoły U-17 i U-15 zmierzą się w wyjazdowych spotkaniach z Zagłębiem Lubin i Odrą Opole. W niedzielę, w samo południe juniorzy starsi zagrają przy L83 z Widzewem.

CLJ U-19 

 

Po siedmiu spotkaniach bez wygranej podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w ostatniej kolejce przełamali się i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Zabrzu. Następnym rywalem Medalików będzie Widzew. 

 

Zespół z Łodzi po 24 kolejkach CLJ U-19 znajduje się w tabeli “pod kreską”. Widzewiacy z dorobkiem 22 punktów plasują się na przedostatniej pozycji i tracą 2 “oczka” do bezpiecznej strefy, a 5 punktów do Rakowa. Niedzielny mecz niesie zatem ze sobą duży ciężar gatunkowy.  

 

Dotychczas na wyjazdach drużyna prowadzona przez Łukasza Janczyka nie punktuje najlepiej. Widzew w obecnej kampanii w roli gościa wywalczył zaledwie 4 “oczka”, notując na obcych obiektach zwycięstwo, remis i 10 porażek. Pozostałe 18 punktów łodzianie zdobyli u siebie. Bilans bramkowy Widzewa wynosi 38:62, co czyni Widzew drugą najmniej szczelną defensywą w lidze. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Wołoszyn, który ma na koncie 7 trafień. W ostatniej kolejce Widzew na własnym boisku pokonał 4:2 Wisłę Kraków. 

 

Jesienią, a konkretnie 15 października, w ośrodku treningowym “Łodzianka” lepszy okazał się Raków. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wygrali 2:1 po bramkach Sebastiana Cebuli i Tomasza Szczepaniaka. 

 

Mecz 25. kolejki CLJ U-19 odbędzie się w niedzielę, przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa po efektownej wygranej 7:0 z Pogonią Szczecin zagrają na wyjeździe z trudnym przeciwnikiem. Gospodarzem najbliższego meczu podopiecznych Michała Mizgały będzie Zagłębie Lubin. 

 

Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli: Zagłębie z dorobkiem 50 punktów plasuje się na 4. pozycji, Medaliki mają na swoim koncie o “oczko” mniej i zajmują obecnie 5. lokatę. Drużyna z Dolnego Śląska to silny rywal, który w obecnej kampanii odniósł już 16 zwycięstw. Na dorobek Miedziowych składają się też 2 remisy i 7 porażek. Zespół trenera Tomasza Bożyczki ma nieco słabszy bilans goli od Medalików. Stanowi go 56 bramek zdobytych i 40 straconych przy 65 trafieniach i 35 straconych golach Rakowa. Najlepszym strzelcem Zagłębia jest Karol Cywiński. Zdobył on już 22 bramki, dzięki czemu plasuje się na 2. pozycji w klasyfikacji strzelców grupy zachodniej CLJ U-17. 

 

W ostatnich 5 spotkaniach Zagłębie trzykrotnie zwyciężało, notując też dwie wpadki. Podopieczni trenera Bożyczki przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy, a także zremisowali na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. W poprzedniej kolejce Miedziowi zgarnęli komplet punktów w meczu z Lechią Gdańsk.

 

Jesienią zawodnicy z Dolnego Ślaska wyjechali z Częstochowy bez punktów. Raków U-17 w poprzedniej rundzie wygrał 4:1 po hat-tricku Kacpra Chruścińskiego i golu Mateusza Łożyńskiego. 

 

Starcie w czołówce grupy zachodniej CLJ U-17 odbędzie się w sobotę o 12:00, na jednym z bocznych boisk Zagłębia Lubin.  

 

CLJ U-15 

 

Po nieudanym meczu na szczycie ze Śląskiem Wrocław podopieczni Adama Studnickiego pragną udanej rehabilitacji i szukać jej będą w Opolu podczas meczu z Odrą. 

 

W tabeli grupy C CLJ U-15 zespoły dzieli 13 punktów. Beniaminek z Opola znajduje się na przedostatnim miejscu z dorobkiem 5 “oczek”. Odra w dotychczasowych 8 meczach rundy wiosennej odniosła jedno zwycięstwo, dwukrotnie remisowała i pięć razy schodziła z murawy pokonana. Opolanie zdobyli jak dotąd 6 bramek, tracąc ich 24.  

 

Pierwsza wiosenna konfrontacja tych drużyn zakończyła się wygraną Medalików w stosunku 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali wówczas Maciej Kajka i dwie Maksym Pluta. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Wandy Rutkiewicz 10 w Opolu. Godzinę jego rozpoczęcia wyznaczono na 14:00.