[CLJ] Wyjazdowa sobota juniorów. Trampkarze pauzują

W sobotę nasze drużyny czeka wyjazdowa rywalizacja o punkty w Centralnej Lidze Juniorów. Trzeci weekend z rzędu jeden z zespołów Rakowa pauzuje ze względu na powołania do reprezentacji Polski. Tym razem będzie to drużyna trampkarzy.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wracają do rywalizacji po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przełożeniem meczu z Legią Warszawa. W sobotę juniorzy starsi Rakowa zagrają w Szczecinie z Pogonią. 

 

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Wyższą pozycję zajmują Portowcy, który z dorobkiem 9 punktów plasują się na 9. lokacie. Medaliki są na miejscu 10. i tracą do Pogoni punkt, lecz mają w zanadrzu jeden zaległy mecz. Pogoń nie przegrała od pięciu spotkań, jednak trzy z nich zakończyły się remisem. W ostatniej kolejce drużyna prowadzona przez Roberta Skoka wygrała 6:3 z Wisłą Kraków. W poprzednich trzech meczach z udziałem Pogoni padło aż 17 bramek. 

 

W rundzie wiosennej minionego sezonu lepsza na boisku w Częstochowie okazała się Pogoń. Portowcy wygrali 2:1, a honorową bramkę dla Rakowa U-19 zdobył wtedy Mateusz Głowiński. 

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane w Szczecinie, przy ul. Mieczysława Karłowicza 28. Start meczu zaplanowano na godzinę 16:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Zespół prowadzony przez trenera Michała Mizgałę także powalczy o punkty w delegacji. Rywalem juniorów młodszych Rakowa będzie Lech Poznań. 

 

Od naszego najbliższego przeciwnika dzieli nas w tabeli dystans 6 punktów. Kolejorz z dorobkiem 14 punktów zajmuje 4. lokatę, natomiast Raków U-17 jest w klasyfikacji dziewiąty. Podobnie jak ich starsi koledzy, podopieczni Michała Mizgały mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. 

 

Poprzednia kolejka była bardziej udana dla Lecha Poznań, który pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lechię Gdańsk 2:1. Dzień wcześniej juniorzy młodsi Rakowa zremisowali 3:3 z Odrą Opole.  

 

Ostatnie starcie Medalików z Kolejorzem w tej kategorii wiekowej zakończyło się zwycięstwem poznaniaków. W meczu rozegranym 11 marca Lech wygrał przed własną publicznością 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli wtedy Szymon Skonieczny i Patryk Grabowski. 

 

W sobotnim meczu 8. kolejki CLJ U-17 drużyny spotkają się na boisku w podpoznańskim Popowie. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi w samo południe.  

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego mieli zmierzyć się przy L83 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz ten został jednak przełożony ze względu na powołania do reprezentacji Polski U-15 dla Karola Goralczyka oraz Wojciecha Smudy. Spotkanie zostanie rozegrane 25 października o 12:45.