[CLJ] Wysoka wygrana w Gdyni. Trampkarze przegrywają z Górnikiem

W miniony weekend o punkty w CLJ rywalizowały dwa zespoły Rakowa Częstochowa. Juniorzy młodsi odnieśli wysokie zwycięstwo z Arką Gdynia, natomiast trampkarze ulegli Górnikowi Zabrze.

CLJ U-19 

 

Spotkanie Rakowa U-19 z Wisłą Kraków zostało przełożone. Nowy termin rozegrania meczu to 29 listopada, godz. 14:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Podopieczni Michała Mizgały odnieśli w niedzielę trzecie kolejne zwycięstwo, pokonując w delegacji Arkę Gdynia aż 9:1. 

 

Starcie z 10. drużyną w lidze układało się doskonale od pierwszych minut. Już niespełna 180 sekund od wznowienia gry do siatki Arki trafił Dawid Pietruszka. Cztery minuty później było już 2:0, a swoją pierwszą tego dnia bramkę zdobył Maciej Ruszkiewicz. Kolejny gol padł po upływie kwadransa. Bramkarza Arki ponownie pokonał Maciej Ruszkiewicz. Na 4:0 trafił Patryk Grabowski, dobijając piłkę do pustej bramki. Ostatniego gola dla Medalików przed zejściem do szatni zdobył Alex Bród, który wykorzystał rzut karny. 

 

Druga odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej. W cztery minuty po wznowieniu gry na 6:0 podwyższył Maciej Ruszkiewicz, który tym samym skompletował hat-tricka. Trzy minuty później reprezentant Polski U-16 dołożył do tego asystę przy trafieniu Mateusza Łożyńskiego. Kolejne dwa ciosy zespół Medalików wyprowadził w 65. i 66. minucie. Swoje bramki zdobyli rezerwowi: Antoni Uchroński oraz Jan Mordaka. Były to trafienia na 8:0 i 9:0. Gospodarze zdołali w tym meczu zdobyć jedno, honorowe trafienie. Na 8 minut przed końcem spotkania Adriana Damasiewicza pokonał Kacper Czerowałów. 

 

Po wygranej z Arką Gdynia juniorzy młodsi Rakowa wspięli się na 4. pozycję w tabeli. Do zajmującego najniższy stopień podium zespół prowadzony przez trenera Mizgałę traci 6 punktów. W kolejnej serii gier Raków U-17 sprawdzi się przed własną publicznością z Lechią Zielona Góra. 

 

Arka Gdynia - Raków U-17 1:9 

Bramki: Czerowałów (82’) – Pietruszka (3’), Ruszkiewicz (7’, 22’, 49’), Grabowski (31’), Bród (43’), Łożyński (52’), Uchroński (65’), Mordaka (66’) 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w minionym tygodniu rozegrali dwa spotkania. Najpierw, w środę, odrabiali ligowe zaległości w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.  

 

Wynik meczu otworzył w 7. minucie Karol Knapik. Medaliki nie mogli jednak długo cieszyć się z prowadzenia, ponieważ już trzy minuty później goście zdobyli bramkę wyrównującą. 10 minut przed końcem pierwszej połowy Podbeskidzie zdobyło drugiego gola. Dominika Czeremskiego pokonał Leon Pasterny. 

 

Po zmianie stron trener Studnicki dokonał kilku roszad w zestawieniu i przyniosło to efekt w 51. minucie. Gracjan Jaschik mocno uderzył zza “szesnastki” i zdobył bramkę w drugim kolejnym meczu. Kilka minut później skrzydłowy Rakowa dostał szansę na dublet, jednak jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Podbeskidzia. W 59. minucie ponownie na prowadzenie wyszli goście. Trampkarze Rakowa walczyli do samego końca i na 120 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry bramkę dającą remis zdobył Dominik Liberda. 

 

Raków U-15 – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 

Bramki: Knapik (7’), Jaschik (51’), Liberda (78’) – Łaziński (10’), Pasterny (30’), Wiesner (58’)  

 

 

Cztery dni później, w sobotę 28 października, trampkarze Rakowa rozegrali kolejny ligowy mecz przed własną publicznością. Zespół prowadzony przez trenera Adama Studnickiego tym razem uległ wiceliderowi z Zabrza 2:6. 

 

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych ataków Rakowa, lecz to goście strzelili bramkę jako pierwsi. W 20. minucie gracze Górnika wysoko odebrali piłkę, a do siatki trafił Kajetan Fal. Niespełna 5 minut później szansę na wyrównanie zaprzepaścił Dominik Liberda, który uderzył w słupek z rzutu karnego. Na przerwę Górnicy schodzili przy stanie 3:0. Drugiego gola dorzucił w 33. minucie Kajetan Fal, a na 180 sekund przed przerwą do własnej bramki nieszczęśliwie piłkę skierował Hubert Myszor. 

 

Po zmianie stron nasi trampkarze rozpoczęli ze sporym animuszem. Już w pierwszej minucie po starcie drugiej połowy było 1:3, a na listę strzelców wpisał się Maksym Pluta. Goście momentalnie odpowiedzieli czwartym golem. Raszid Farouni wyskoczył najwyżej w polu karnym Rakowa i strzałem głową posłał piłkę do siatki. Kilka minut później bramkę w trzecim kolejnym meczu strzelił Gracjan Jaschik, który sprytnym uderzeniem z ostrego kąta przechytrzył bramkarza zabrzan. Wicelider powiększył jeszcze swoją przewagę za sprawą goli Kajetana Fala i Aleksandra Papierniaka. Trampkarze Rakowa mieli natomiast problemy z finalizacją wykreowanych sytuacji. Ostatecznie Górnik wygrał ten mecz 6:2. 

 

Po 11 seriach gier drużyna prowadzona przez trenera Adama Studnickiego w dalszym ciągu plasuje się na najniższym stopniu podium grupy C. W kolejnym meczu Raków U-15 spotka się w delegacji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. 

 

Raków U-15 - Górnik Zabrze 2:6 

Bramki: Pluta (41’), Jaschik (51’) – Fal (20’, 34’, 72’), Myszor (37’, sam.), Farouni (42’), Papierniak (67’)