[CLJ] Z kim, gdzie, kiedy?

Przed nami kolejny weekend, który upłynie pod kątem zmagań naszych zespołów w Centralnej Lidze Juniorów.

CLJ U-15

 

Jako pierwsi na plac gry wyjdą najmłodsi zawodnicy. Ekipa U-15 zagra na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. W pierwszym spotkaniu obydwóch drużyn minimalnie lepsi byli gospodarze. Ekipa z województwa dolnośląskiego wygrali 1:0. 

 

Częstochowianie aktualnie plasują się na 5. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów. Z kolei nasi rywale - Śląsk - ma 6 oczek więcej i znajduje się w tym momencie na najniższym stopniu podium. Sobotni triumf da podopiecznym trenera Tomasza Ligudzińskiego pewny i spokojny - bez oglądania się na rywali - byt w Centralnej Lidze Juniorów. 

 

Początek meczu Raków - Śląsk w sobotę o godzinie 14 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. 

 

CLJ U-17

 

W dużo lepszym położeniu jest zespół U-17. Ekipa trenera Adama Studnickiego na wyjeździe zmierzy się ze... Śląskiem Wrocław. Raków aktualnie w grupie C jest wiceliderem i traci do Zagłębia Lubin 4 punkty. Jednak przed Czerwono-Niebieskimi mecz zaległy z Miedzią oraz bezpośrednia konfrontacja z Zagłębiem. Częstochowianie mogą zostać mistrzem jesieni i tak naprawdę wszystko jest w ich rękach. 

 

Aby było to możliwe najpierw w niedzielę we Wrocławiu trzeba pokonać WKS. Śląsk aktualnie zajmuje 3. miejsce w tabeli tracąc do Rakowa 2 oczka. Na pewno przed naszą drużyną niełatwe spotkanie. 

 

Początek konfrontacji Śląsk - Raków w niedzielę (7 listopada) o godzinie 14. 

 

CLJ U-18

 

Do Łodzi wybiera się nasza najstarsza drużyna występująca w rozgrywkach centralnych. Zespół U-18 prowadzony przez trenera Marcina Salamona, jako beniaminek prezentuje się bardzo dobrze i aktualnie zajmuje 3. miejsce w lidze notując aktualnie mini serię trzech spotkań bez porażki.

 

W konfrontacji z SMS-em Łódź nasi zawodnicy mogą być uważani za faworyta. Rywale zajmują 14. lokatę po 12. kolejkach. Jednak, jak wiadomo rozgrywki młodzieżowe są nieprzewidywalne i często padają niespodzianki. Dlatego nasz zespół musi podejść do tej konfrontacji w pełni skoncentrowany. 

 

To spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek. W zeszłym sezonie w rozgrywkach U-17 Raków przegrał awans do finału Mistrzostw Polski właśnie z SMS-em. Mimo, że w Łodzi to częstochowianie wyraźnie prowadzili, ostatecznie rywale świętowali triumf. W niedzielę kilku z zawodników, którzy występowali w tamtym meczu na pewno ujrzymy na murawie. Dla naszych piłkarzy będzie to znakomita okazja do rewanżu. 

 

Mecz SMS Łódź - Raków odbędzie się w niedzielę (7 listopada) o godzinie 12.