[CLJ] Zagramy ponownie z Zagłębiem

W najbliższy weekend nasze zespoły występujące w Centralnej Lidze zmierzą się ponownie z Zagłębiem Lubin.

W zeszły weekend doszło do pierwszych konfrontacji Czerwono-Niebieskich z Miedziowymi. W obu byliśmy górą. 

 

Zespół U-15 wygrał 1:0. Do 80 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Głowiński. 

 

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Piotra Lenartowskiego objęła prowadzenie w tabeli Grupy C. Częstochowianie mają na swoim koncie 24 punkty i wyprzedzili Zagłębie o 2 oczka. Zespół z Lubina legitymuje się bilansem 7 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki.

 

Można więc śmiało stwierdzić, że ta najbliższa konfrontacja, która odbędzie się w sobotę (28 maja) o godzinie 12 Lubinie, może w dalszej perspektywie decydować o tym, kto ostatecznie zajmie 1. lokatę na koniec sezonu. 

 

Raków - Zagłębie 1:0 (0:0)

Bramki:

1:0 - Głowiński 80+2

 

Raków: Wróbel - Mikołajczyk, Bachula, Kabaj, Cieślak, Szczepaniak (50. Odrzywolski), Marszalik, Głowiński, Gibała, Kotala (73. Kasprzak), Ociepa (60. Golański). 

 

Z kolei drużyna U-17 grała w niedzielę na wyjeździe. Czerwono-Niebiescy już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Niedziałkowskiego. Po 10 było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Miłosz Rogula. Gospodarze co prawda szybko zdobyli kontaktowego gola autorstwa Mateusz Nowackiego w 19 minucie, jednak na większe straty nasz zespół już nie pozwolił i wywiózł komplet punktów. 

 

Drużyna Sebastiana Rybaka plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 17 punktów. Do lidera - Zagłębia Lubin - traci 4 oczka, ale Czerwono-Niebiescy mają jeden mecz zaległy do rozegrania. 

 

Spotkanie Raków - Zagłębie zostanie rozegrane w niedzielę, 29 maja o godzinie 15 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego 83. 

 

Zagłębie - Raków 1:2 (1:2)

Bramki: 

0:1 - Niedziałkowski 5. 

0:2 - Rogula 10. 

1:2 - Nowacki 19. 

 

Raków: Bomba - Cierpiał, Kitowski (71. Waryś), Długosz (76. Orzechowski), Siuda, Krajewski, Wireński, Niedziałkowski (90+2. Sitek), Makarski (55. Kucharczyk), Rogula (73. Trzepizur), Skupień (88. Malamis).