[CLJ] Zespoły U-19 i U-17 rozpoczynają ligową rywalizację

W sobotę, 12 sierpnia w samo południe dwie najstarsze drużyny juniorskie Akademii rozegrają pierwsze mecze o punkty w sezonie 2023/2024. Dla trampkarzy sezon ruszy za tydzień.

Raków U-19 

 

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Sebastiana Żebrowskiego na otwarcie rozgrywek zagrają u siebie z Cracovią. W poprzednim sezonie oba zespoły zajęły miejsca w odmiennych sektorach tabeli. Drużyna Rakowa U-19 pod wodzą Adama Studnickiego zakończyła kampanię na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Cracovia w tym czasie do końca walczyła o utrzymanie, finiszując sezon na 11. pozycji, dwa punkty nad strefą spadkową.  

 

W minionych rozgrywkach drużyny spotkały się w 13. i 28. kolejce. Ekipie z Małopolski nie udało się wygrać żadnego z obu spotkań. Przy #L83 Medaliki wygrali 3:0 po dublecie Patryka Malamisa i bramce Jakuba Cierpiała. W rewanżu Cracovia wydarła remis 1:1 w jednej z ostatnich akcji meczu. 

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na boisku bocznym przy #L83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 12:00. 

 

 

Raków U-17 

 

 

Pierwszym ligowym wyzwaniem dla podopiecznych Michała Mizgały będzie wyjazdowe spotkanie z jednym z beniaminków – GKS-em Tychy. By znaleźć się na szczeblu centralnym tyszanie najpierw pokonali w zaciętej rywalizacji katowicką Gieksę, zwyciężając w 1. lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1 różnicą jednego punktu. Następnie zespół z Tych w barażowym dwumeczu okazał się lepszy od Olimpii Grudziądz. W Grudziądzu padł remis 2:2, natomiast upragniony awans zapewniła tyszanom domowa wygrana 2:1. 

 

Drużyna Rakowa U-17, prowadzona w ubiegłym sezonie przez Sebastiana Żebrowskiego, zajęła trzecie miejsce w grupie zachodniej CLJ U-17. Juniorom młodszym Rakowa do walki o medale zabrakło dwóch punktów.  

 

Gospodarzem sobotniego meczu będzie GKS Tychy. Piłkarze rozpoczną współzawodnictwo w samo południe.