[CLJ] Zmienne szczęście naszych drużyn

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans naszych drużyn, które występują w Centralnej Lidze Juniorów.

U-18

 

Nasz najstarszy zespół pokonał na własnym boisku Wisłę Kraków 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Miłosz Rogula w 58. minucie. Po dwóch dosyć pechowych kolejkach, w których Czerwono-Niebiescy wywalczyli zaledwie jedno oczko, w końcu nasi zawodnicy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Raków aktualnie zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Salamona zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. 

 

Raków - Wisła 1:0 (0:0)

Bramka:

1:0 - Rogula 58. 

 

Raków: Noweta - Krawczyk (81. Makarski), Siuda, Szymocha, Cuber (46. Jezierski), Wireński, Bęben, Rogula, Cierpiał (89. Trzepizur), Skupień (46. Błasik), Kucharczyk. 

 

U-17

 

Po zeszłotygodniowym pewnym zwycięstwie 4:0 nad Odrą Opole tym razem nasza drużyna z Chorzowa przywiozła jeden punkt. Raków zremisował z Ruchem 1:1. Oba gole padły z rzutów karnych. Na prowadzenie wyszli gospodarze w 72. minucie. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Gasz. Kiedy wydawało się, że to chorzowianie wygrają w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Czerwono-Niebieskich. Do piłki podszedł Łukasz Józefczyk, który pokonał golkipera Ruchu i ostatecznie mecz zakończył się remisem. Podopieczni trenera Adama Studnickiego po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z liderem grupy C - Górnikiem Zabrze. 

 

Ruch - Raków 1:1 (0:0)

 

Bramki: 

1:0 - Gasz 72. 

1:1 - Józefczyk 95. 

 

Raków: Rajczyowski, Kitowski (65. Gębka), Józefczyk, Andrychowicz (65. Pałuczak), Kabaj, Gacek, Głowiński (46. Cebula), Rozwadowski (65. Brzeziński), Długosz (55. Łukasiewicz), Napieraj (46. Baryła), Malamis. 

 

U-15

 

Porażką naszej drużyny 2:4 zakończył się mecz z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Rakowa bowiem już w 2. minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą trafienia Dominika Bajurskiego. Niestety 10 minut później goście wyrównali. Częstochowianie ponownie wyszli na prowadzenie po golu Filipa Krysta. Jednak Górnik znów doprowadził do wyrównania, a drugą swoją bramkę w sobotnim meczu zdobył Denis Matyśkiewicz. Na przerwę obie drużyny schodził więc przy remisie 2:2. W drugiej połowie gole strzelali już tylko nasi rywale, a konkretnie Damian Sokołowski, który pokonał Miłosza Bednarka w 57 i 67 minucie. Przy stanie 2:3 byliśmy bliscy wyrównania, ale dwiema interwencjami popisał się bramkarz Górnika, a raz piłka po uderzeniu jednego z naszych zawodników trafiła w słupek. Ostatecznie zabrzanie pokonali Raków 4:2. W kolejnym meczu podopieczni trenera Piotra Bartyzela zmierzą się z FC Wrocław Academy. 

 

Raków - Górnik 2:4 (2:2) 

 

Bramki: 

1:0 - Bajurski 2. 

1:1 - Matyśkiewicz 12. 

2:1 - Kryst 25.

2:2 - Matyśkiewicz 33.

2:3 - Sokołowski 57. 

2:4 - Sokołowski 67. 

 

Raków: Bednarek - Wołek, Jacak, Bród (70. Bród), Mras (70. Tomzik), Kryst, Herman (60. Morawiec), Bajurski, Zieliński, Bogusławski (47. Sajdak), Łysko (47. Klebus).