[CLJ] Zwycięstwo, remis i przegrana. 4 gole Jaschika

W miniony weekend zespoły Rakowa rywalizujące w Centralnej Lidze Juniorów wywalczyły 4 punkty. Swój mecz przegrał zespół U-19, drużyna U-17 zremisowała, a trampkarze odnieśli zwycięstwo.

CLJ U-19

Po trzech wygranych z rzędu podopieczni Sebastiana Żebrowskiego tym razem musieli przełknąć gorycz porażki. Juniorzy starsi Rakowa przegrali z Wartą Poznań 0:4.

Mecz był wyrównany do 41. minuty. Wówczas goście wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Bramkę “do szatni” zdobył Igor Stańczak. Na 2:0 w 57. minucie podwyższył sprytnym uderzeniem z dystansu Kamil Janik. 10 minut później Warta zdobyła bramkę na 3:0, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Igor Stańczak. Poznaniacy nie stwarzali wiele sytuacji, jednak byli bardzo skuteczni. Na minutę przed końcem czwartego gola zdobył Oliwier Pawłowski.

Po sobotnim meczu drużyna prowadzona przez trenera Żebrowskiego pozostaje na 8. pozycji w tabeli. W następnym spotkaniu juniorzy starsi Rakowa zagrają u siebie z Odrą Opole.

Raków U-19 – Warta Poznań 0:4

Bramki: Stańczak (41’, 67’), Janik (57’), Pawłowski (89’)

CLJ U-17

Zespół trenera Michała Mizgały również miał okazję na czwartą wygraną z rzędu, jednak Medalików zatrzymała zielonogórska Lechia.

W pierwszej fazie spotkania juniorzy młodsi Rakowa mieli dwie doskonałe szanse. W obu przypadkach uderzał Mateusz Łożyński, który najpierw trafił w słupek, a następnie w poprzeczkę. Zielonogórzanie przetrwali ataki Medalików i stopniowo mecz się wyrównał. Zespoły zwarły się w klinczu na długie minuty. Pierwszego gola zdobyli jednak zielonogórzanie. Adriana Damasiewicza pokonał w 75. minucie Bartłomiej Różycki. Podopieczni trenera Mizgały nie poddali się do samego końca. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę na 1:1 zdobył rezerwowy Antoni Uchroński.

Po 13 rozegranych kolejkach juniorzy młodsi Rakowa plasują się na 5. miejscu grupy zachodniej CLJ U-17. W nadchodzącej serii gier Raków U-17 zagra w delegacji z Zagłębiem Sosnowiec.

Raków U-17 – Lechia Zielona Góra 1:1

Bramki: Uchroński (90’) – Różycki (75’)

CLJ U-15

Kompletem punktów zakończyli weekend podopieczni Adama Studnickiego. Trampkarze Rakowa poradzili sobie ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, pokonując ostatni zespół w tabeli 6:1.

Przez pierwsze niespełna 25 minut meczu gospodarze skutecznie się bronili, utrzymując rezultat 0:0. Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Gracjan Jaschik, któremu w tej sytuacji podawał Maksym Pluta. Pluta zaliczył drugą asystę 60 sekund później, tym razem przy trafieniu Patryka Bojka. Na 3:0 w 34. minucie podwyższył Gracjan Jaschik, zdobywając swojego drugiego gola.  Na trzy minuty przed przerwą honorową bramkę zdobyli gospodarze.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a zespół Medalików nieustannie atakował. W 44. minucie Gracjan Jaschik skompletował hat-tricka. Młody skrzydłowy trafił do siatki przeciwnika jeszcze raz, w 62. minucie. Wynik meczu na 6:1 dla Rakowa U-15 ustalił w 77. minucie Dawid Pytel.

Po niedzielnej wygranej trampkarze Rakowa znajdują się na najniższym stopniu podium grupy C CLJ U-15. Kolejny mecz podopieczni Adama Studnickiego zagrają w piątek, 10 listopada. Raków U-15 podejmie na własnym boisku Lechię Zielona Góra.

Stilon Gorzów Wlkp. – Raków U-15 1:6

Bramki: Ciuksza (37’) – Jaschik (24’, 34’, 44’, 62’), Bojek (25’), Pytel (77’)