[CLJ] Zwycięstwo z Ruchem Chorzów

Kolejne ligowe emocje w Centralnej Lidze Juniorów za nami. W miniony weekend ze zwycięstwa mogła cieszyć się nasza drużyna U-17, która pokonała Ruch Chorzów. Jedno "oczko" po bezbramkowym remisie z Pogonią Szczecin zdobył zespół U-18.

U-18

 

Drużyna U-18 w kolejnym ligowym starciu podejmowała u siebie Pogoń Szczecin. Od samego początku Czerwono-Niebiescy ruszyli na bramkę rywali i byli w stanie stwarzać sobie sytuacje przez większość spotkania, jednak ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. 

 

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

 

U-17

 

W 9. kolejce częstochowianie podejmowali przy Limanowskiego 83 Ruch Chorzów. Pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek, jednak zaraz po starcie drugich 45 minut, wynik spotkania otworzył Emanuel Gibała. Goście odpowiedzieli golem z rzutu karnego w 66. minucie, lecz ich radość nie trwała zbyt długo, bowiem po chwili podopieczni Adama Studnickiego ponownie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Nikodem Kitowski. Goście ponownie wyrównali po rzucie karnym, ale to Czerwono-Niebiescy ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej po golu Fabiana Gacka. 

 

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 3:2 (0:0)

 

U-15

 

Najmłodsza z naszych drużyn występująca w Centralnej Lidze Juniorów mierzyła się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Gospodarze pierwszego gola strzelili w 30. minucie, a 15 minut po rozpoczęciu drugiej połowy zdołali dołożyć drugą bramkę. Na 8 minut przed końcem kontaktowe trafienie zdobył Bartłomiej Wysocki, jednak mimo walki do końca nasz zespół nie zdołał doprowadzić do wyrównania. 

 

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)