[CLJ] Zwycięstwo zespołu U-17. Pozostałe drużyny bez punktów

W sobotę nasze drużyny juniorskie rywalizujące na szczeblu centralnym wróciły do walki o punkty. Dzień był udany jedynie dla zespołu U-17, który pokonał 2:1 GES Poznań i zanotował 11. mecz z rzędu bez porażki.

CLJ U-19 

 

Drużyna prowadzona przez Sebastiana Żebrowskiego przegrała z 0:2 z Polonią Warszawa w zaległym meczu 17. kolejki CLJ U-19.  

 

W pierwszej części spotkania obserwowaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn. Goście starali się wykorzystać warunki fizyczne swoich zawodników, natomiast juniorzy starsi Rakowa mieli problem ze skutecznością pod bramką rywala. Po zmianie stron w 51. minucie Antoni Kociniewski faulował we własnym polu karnym jednego z graczy Czarnych Koszul. Do “jedenastki” podszedł najlepszy strzelec w zespole gości – Dawid Łącki – i skierował piłkę do siatki. Pięć minut później goście przeprowadzili składną akcję, a piłka wylądowała pod nogami Bartosza Falbierskiego, który wykorzystał okazję i podwyższył na 2:0. W dalszej fazie spotkania podopieczni trenera Żebrowskiego walczyli o odrobienie strat, jednak Polonia cofnęła się na własną połowę i skupiła na utrzymaniu korzystnego rezultatu. 

 

Po rozegraniu 17. kolejek zespół Rakowa U-19 z dorobkiem 22 punktów zajmuje w tabeli 11. miejsce. W następnej serii gier Medaliki zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. 

 

Raków U-19 – Polonia Warszawa 0:2 

Bramki: Łącki (51’), Falbierski (56’) 

 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa w meczu 18. kolejki grupy zachodniej CLJ U-17 pokonali 2:1 GES Poznań, podtrzymując tym samym serię 11. ligowych spotkań bez porażki.  

 

Mecz rozpoczął się doskonale dla drużyny przyjezdnej. Zawodnicy debiutującego w CLJ Gaudium Et Studium Poznań objęli prowadzenie już w 3. minucie po strzale Kacpra Torby. Nasz zespół U-17 nie mógł złapać dobrego rytmu, a uskrzydleni jednobramkową przewagą goście prezentowali bardzo dużą determinację. Po zmianie stron trener Mizgała dokonał w składzie kilku roszad, a Medaliki zwiększyli tempo swoich ataków. Te przyniosły skutek w 12 minut po wznowieniu gry. Do siatki trafił wprowadzony w 55. minucie, wracający po kontuzji Szymon Skonieczny.  

 

Bramka Skoniecznego dała Medalikom pozytywny impuls. Goście wraz z upływem czasu cofali się coraz głębiej i opadali z sił. Starania Rakowa przyniosły skutek w 75. minucie. Gola na wagę trzech punktów zdobył Patryk Grabowski, który jesienią przeciwko GES Poznań trafił dwukrotnie. 

 

Po sobotnim zwycięstwie juniorzy młodsi Rakowa w dalszym ciągu plasują się w klasyfikacji na 5. pozycji. Przewaga nad kolejnym w tabeli FASE Szczecin wynosi już 9 punktów. Naszym następnym przeciwnikiem będzie lider grupy zachodniej CLJ U-17 – Śląsk Wrocław. 

 

Raków U-17 – GES Poznań 2:1 

Bramki: Skonieczny (57’), Grabowski (75’) – Torba (3’) 

 

 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z naszych drużyn walczących w Centralnej Lidze Juniorów w pierwszej serii gier po zimowej przerwie mierzyła się na wyjeździe ze zwycięzcą jesiennych zmagań w grupie C – Śląskiem Wrocław. Po zaciętym meczu ekipa z Dolnego Śląska okazała się lepsza i wygrała 2:1. 

 

Mimo okazji strzeleckich dla obu stron pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron to wrocławianie objęli prowadzenie za sprawą gola zdobytego w 49. minucie przez Macieja Kucharskiego. Podopieczni Adama Studnickiego szybko odrobili straty. Po jednej z akcji Medalików arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastego metra trafił Patryk Bojek i w 58. minucie gry Medaliki doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do wrocławian. Na 14 minut przed końcowym gwizdkiem drugiego gola dla gospodarzy zdobył Aleksander Wołosowski. 

 

Po pierwszej kolejce rundy wiosennej CLJ U-15 trampkarze Rakowa plasują się na 7. pozycji w grupie. W najbliższą sobotę drużyna prowadzona przez trenera Studnickiego zagra na własnym obiekcie z Odrą Opole. 

 

Śląsk Wrocław - Raków U-15 2:1 

Bramki: Kucharski (49’), Wołosowski (66’) – Bojek (58’)