Cypryjskie wsparcie przed meczem z Piastem

Startos Svarnas i Giannis Papanikolaou spotkali się z młodzieżą z Pafos. Licealiści przebywają w Częstochowie w ramach programu Erasmus Plus.

W Częstochowie przebywała grupa licealistów z Cypru. Młodzież w ramach programu Erasmus Plus uczyła się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Goście z zagranicy poznawali miasto, region, a także polską kulturę. Podczas pobytu w Częstochowie odwiedzili Jurę Krakowsko-Częstochowską, klasztor na Jasnej Górze oraz stadion przy Limanowskiego 83.

 

Z uczniami, którzy na co dzień uczęszczają do szkoły im. biskupa Makariosa III w Pafos, spotkali się Stratos Svarnas oraz Giannis Papanikolaou. Piłkarze byli bohaterami, tłumaczami i opiekunami młodzieży z wyspy Afrodyty. Dla zawodników Rakowa samo spotkanie z uczniami jak i rozmowa po grecku w Częstochowie była dużą atrakcją.

 

Uczniowie otrzymali autografy. Startos i Giannis chętnie pozowali do zdjęć i rozmawiali z licealistami. Następnie na ręce nauczyciela z Cypru został przekazany pamiątkowy proporzec, który zostanie wywieszony w szkole w Pafos.

 

Τα λέμε σύντομα!