Czas na drugi krok w Estonii. Zapowiedź meczu Flora – Raków

Przed nami rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Już we wtorek, 18 lipca w stolicy Estonii zagramy z Florą Tallinn. Początek spotkania o godzinie 19.00 czasu polskiego.

Przed rewanżowym starciem w lepszej sytuacji jest zespół Medalików, który w pierwszym spotkaniu wygrał 1:0 po bramce Vladyslava Kochergina. - Zdajemy sobie sprawę, że 90 minut w Estonii będzie inne. Możliwe, że rywal będzie grał wyżej, ale przygotujemy się do tego odpowiednio i  jestem przekonany, że zawodnicy oraz sztab zrobią wszystko, aby awansować do kolejnej rundy – mówił po pierwszym spotkaniu trener Dawid Szwarga.

 

Z dużymi nadziejami i wiarą w końcowy sukces podchodzą również Estończycy, o czym już po pierwszym meczu mówił szkoleniowiec estońskiej drużyyny. - Wynik z pierwszego meczu dalej daje nam szanse, aby wygrać dwumecz. Przed spotkaniem myśleliśmy o lepszym rezultacie, ale kwestia awansu wciąż jest otwarta – stwierdził po meczu w Częstochowie Jurgen Henn, trener Flory.

 

Rewanżowy mecz z Florą będzie naszym trzecim oficjalnym spotkaniem w tym sezonie. Do tej pory podopieczni Dawida Szwargi nie stracili jeszcze żadnej bramki. Mistrz Estonii znajduje się natomiast w środku sezonu. Po 20 spotkaniach Flora zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej, mając jednak tyle samo punktów, co pierwsza Levadia. Ostatni ligowy mecz estończycy rozegrali 7 lipca, remisując bezbramkowo z Paide.

 

 

Rewanżowe spotkanie w stolicy Estonii zostanie rozegrane na A. Le Coq Arenie. Nazwa odnosi się do Alberta Le Coqa, który założył jeden z najpopularniejszych browarów w kraju. Pierwszy mecz rozgrywany na stołecznym obiekcie to starcie Estonii z Holandią w ramach eliminacji do MŚ 2002. Bramkę, która zaingurowała strzelanie na A. Le Coq Arenie zdobył Andres Oper - wychowanek Flory Tallinn. W przeszłości stadion naszych rywali gościł takie kluby Real i Atletico Madryt, które mierzyły się w ramach Superpucharu Europy.

 

Wtorkowe spotkanie poprowadzi Marian Alexandru Barbu z Rumunii. Jego asystentami będą Mihai Marica oraz Imre Laszlo Bucsi. Funkcję sędziego technicznego będzie pełnił Marcel Birsan.

 

Początek meczu o godzinie 19:00 czasu polskiego (20:00 czasu miejscowego). Transmisję ze spotkania będzie można oglądać na antenie TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na TVPSPORT.PL. Relację audio przeprowadzi Polskie Radio Katowice.