Czerwono-Niebiescy w meczach reprezentacji [RAPORT]

Czwartek (8 października) przyniósł nam dwa mecze międzypaństwowe z udziałem zawodników Rakowa.

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski U-19 na spotkanie towarzyskie z Danią znaleźli się Oskar Krzyżak i Daniel Szelągowski. Niestety biało-czerwoni przegrali tę konfrontację 1:3. Jedynego gola dla kadry prowadzonej przez trenera Jacka Magierę zdobył Dawid Kocyła.

Krzyżak na boisku spędził na boisku trzy kwadranse. W przerwie zastąpił go Patryk Peda. Z kolei Szelągowski przebywał na placu gry do 84. minuty, a na samą końcówkę pojedynku został zmieniony przez Bartosza Zynka.

Po zakończonym spotkaniu rozegrano serię rzutów karnych, w której ponownie górą byli goście, którzy wygrali 5:4. Kolejny sparingowy mecz z Duńczykami zostanie rozegrany 12 października w Świnoujściu, a my przypominamy, że w kadrze U-19 jest jeszcze bramkarz Rakowa Jakub Trelowski.

Giannis Papanikolaou nie będzie dobrze wspominał meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21, w którym "jego" Grecja przegrała na wyjeździe z Litwą 0:2. 21-letni pomocnik rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Po blisko godzinie gry Papanikolaou został zmieniony przez Zisisa Chatzistravosa.

Grecy po siedmiu kolejkach w grupie D eliminacji do Mistrzostw Europy plasują się na 3. miejscu z dorobkiem trzynastu punktów. Liderem są Czesi, którzy zgromadzili do tej pory dwa oczka więcej.