Czerwono-Niebiescy w meczach reprezentacji [RAPORT]

13 października, we wtorek Łotwa rywalizowała w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA, a reprezentacje Grecji U-21 i Polski U-21 walczyły o awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku.

Łotysze przegrali po raz pierwszy w bieżącej kampanii Ligi Narodów UEFA. Po bardzo wyrównanym boju zawodnicy z Malty przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 1:0. Vladislavs Gutkovskis spędził całe spotkanie na boisku.

 

Kamil Piątkowski rozegrał cały mecz w barwach reprezentacji Polski U-21 przeciwko Bułgari U-21. Pojedynek ten zakończył się remisem 1:1, a Polacy utrzymali pozycję wicelidera przed ostatnim spotkaniem eliminacyjnym, który zagrają z Łotwą. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza nie mają już praktycznie szans awansu na turniej mistrzowski.

 

Kadra Grecji U-21 przegrała bardzo ważny mecz eliminacyjny z rówieśnikami z Chorwacji (0:1). Giannis Papanikolaou rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Porażka w tym starciu poważnie utrudniła sytuację Greków w grupie i ich szanse na awans pozostają niewielkie.