Czerwono-Niebiescy w reprezentacjach

W czasie mistrzostw świata w Katarze wiele reprezentacji, które nie zakwalifikowały się na mundial, rozegrają mecze towarzyskie. W tym czasie szansę na grę dla swojego kraju będzie miało dwóch zawodników Rakowa.

Po raz czwarty na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Grecji udał się Giannis Papanikolaou, który w czerwcu zadebiutował w kadrze w starciu z Cyprem. Reprezentacja Grecji w listopadzie rozegra dwa mecze towarzyskie z Maltą oraz Węgrami. 

 

  • Malta - Grecja (17 listopada, 18:00)
  • Węgry - Grecja (20 listopada, 20:15)

 

Na zgrupowanie kadry Rumunii U-21 udał się Bogdan Racovițan. Obrońcę Medalików i jego kolegów z zespołu czekają dwa mecze towarzyskie. Rywalami młodzieżowej kadry Rumunii będzie CSA Steaua Bukareszt oraz Campionii FC Argeș. 

 

  • CSA Steaua Bukareszt - Rumunia (17 listopada, 16:00)
  • Campionii FC Argeș - Rumunia (21 listopada, 12:00) 

  

Na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18 udadzą się Jakub Rajczykowski oraz Jakub Rozwadowski. Zgrupowanie Biało-Czerwonych odbędzie się w dniach 21-23 listopada w Siedlcach. 

 

Powołania na kadrę otrzymali również Deian Sorescu, Kacper Trelowski oraz Daniel Szelągowski, którzy jednak nie udali się na zgrupowania swoich reprezentacji. Nieobecność Rumuna związana jest z potrzebą dłuższego odpoczynku między końcem rundy, a startem przygotowań do kolejnej. Natomiast naszych młodzieżowców zabraknie na kadrze z powodu drobnych urazów. 

 

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która wkrótce uda się do Kataru, znajduje się Wojciech Herman, członek sztabu medycznego Rakowa.  

 

Fot. Echipa națională de fotbal a României