Czerwono-Niebiescy zakończyli zgrupowania reprezentacji

Marcowa przerwa na mecze el. MŚ 2022 dobiegła końca. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników - Kamil Piątkowski, Vladislavs Gutkovskis i Daniel Szelągowski, a także Wojciech Herman, fizjoterapeuta w sztabie selekcjonera Paulo Sousy.

W meczu z Andorą debiut w kadrze zanotował Kamil Piątkowski. "Piona" rozegrał 90 minut i stał się drugim w historii (po Pawle Skrzypku) zawodnikiem Rakowa, który dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji Polski. Nasz obrońca miał też duże szanse na występ w spotkaniu z Anglią, ale opuścił zgrupowanie z powodu zakażenia koronawirusem. Drużyna trenera Paulo Sousy zdobyła w marcowych meczach czetery punkty, remisując z Węgrami (3:3), wygrywając z Andorą (3:0) oraz przegrywając z Anglią (1:2).

 

 

 

Drugim z reprezentantów Rakowa na zgrupowaniu kadry był Wojciech Herman, wieloletni fizjoterapeuta w sztabie Biało-Czerwonych. 

 

 

Jedno spotkanie do swojego reprezentacyjnego dorobku dopisał Vladislavs Gutkovskis. Nasz napastnik zanotował 45 minut w przegranym 0:2 meczu Łotwy z Holandią. Występy "Gutka" ograniczył uraz, którego nabawił się podczas zgrupowania. Łotysze zdobyli w trzech meczach jeden punkt przegrywając z Czarnogórą (1:2) i Holandią (0:2) oraz remisując z Turcją (3:3).

 

 

Podczas zgrupowania reprezentacji Polski U-21 w hiszpańskim San Pedro del Pinatar dwa mecze rozegrał Daniel Szelągowski. Udany było szczególnie pierwsze spotkanie z Arabią Saudyjską U-20, w którym Biało-Czerwoni zwyciężyli 7:0, a "Szeli" wszedł z ławki w przerwie i miał duży udział przy czterech zdobytych bramkach. Kilka dni później zespół prowadzony przez trenera Macieja Stolarczyka uległ rówieśnikom z Austrii 0:2, a nasz zawodnik pojawił się na boisku w 73. minucie.

 

 

 

 
Foto: LaczyNasPilka.pl / Lff.lv / Własne