Czerwono-niebieska dominacja w regionalnym plebiscycie sportowym

Czerwono-niebieska dominacja w plebiscycie na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego w regionie częstochowskim w 2019 roku. Uroczystość związana z tym wydarzeniem odbyła się w Ratuszu Miejskim.

Organizatorami plebiscytu była Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Urząd Miasta oraz redakcje: Życia Częstochowy i Telewizja Orion. W głosowaniu wzięła udział rekordowa liczba osób. Swoje głosy oddało aż 10 000 internautów. 

 

Tytuł najlepszego działacza sportowego w 2019 roku otrzymał Pan Michał Świerczewski. Najlepszy trener? Oczywiście Marek Papszun! Tomas Petrasek oraz Piotr Malinowski znaleźli się natomiast w piątce najlepszych sportowców w naszym regionie. Peti uplasował się na trzecim, a Malina na piątym miejscu. 

 

W imieniu piłkarzy i trenera nagrodę odebrali przedstawiciele klubu Przewodniczący Rady Nadzorczej RKS Raków Częstochowa SA Pan Maciej Kołodziejczyk oraz prezes firmy x-kom i sponsor Klubu Pan Michał Świerczewski.

 

Wszystkim naszym przedstawicielom, ale również pozostałym wyróżnionym osobom składamy najszczersze gratulacje i życzymy kolejnych wielkich sukcesów!