Czerwono-Niebieska Lekcja z Carlosem i Péterem

Przed meczem ze Śląskiem Wrocław Jean Carlos i Péter Baráth odwiedzili Prywatną Lingwistyczną Szkołę Podstawową w Częstochowie.

W czwartek 23 maja Jean Carlos i Péter Baráth spotkali się z uczniami Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej w Częstchowie. Piłkarze Medalików opowiedzieli o początkach swojej kariery i podzielili się emocjami towarzyszącymi grze w zespole Rakowa Częstochowa.

 

Ucznowie PLSP przygotowali pomocnikom szereg pytań. Carlos opowiedział o tym, że jego ulubioną potrawą są pierogi, wspominał grę w reprezentacji Brazylii do lat 20 a do tego zdradził dzieciom, kiedy urodziny obchodzi jego mamą. Péter Baráth z kolei pochwalił się zdobyciem stu goli w karierze i opowiadał o debiucie w reprezentacji Węgier.

 

Dzieci rzuciły wyzwanie piłkarzom. Carlos musiało powtórzyć "stół z powoływanymi nogami", a Peti probówał powiedzieć "rozrewolwerowany rewolwerowiec". W zamian Brazylijczyk i Węgier prosili uczniów Szkoły Lingwistycznej o powtórzenie łamańców językowych w swoich językach.

 

Kliknij TUTAJ, żeby zobaczyć zdjęcia z Czerwono-Niebieskiej Lekcji.

 

Chcesz, żeby piłkarze Rakowa Częstochowa odwiedzili Twoją szkołę? Napisz do nas na [email protected].