"Czerwono-Niebieska Lekcja" z Jeanem Carlosem

W ramach "Czerwono-Niebieskiej Lekcji" Jean Carlos spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie.

"Czerwono-Niebieska Lekcja" zaczęła się od miłego akcentu. Carlos, wiedząc, że kilka dni temu w Polsce obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, przyniósł i wręczył na ręce dyrekcji czerwono-niebieskie ciasto. Wahadłowy, który jest w Rakowie Częstochowa już od niemal roku, opowiedział o drodze do tytułu mistrza Polski. Uczniowie SP 37 im. Jana Pawła II mogli także posłuchać o początkach kariery Carlosa, który pierwsze kroki w europejskiej piłce stawiał w akademii Realu Madryt.

 

Co istotne Brazylijczyk na zdecydowaną większość pytań odpowiadał po polsku. - Bardzo mi się podoba w Polsce, ale język jest trudny - przyznał. Uczniowie częstochowskiej podstawówki mogli poznać też preferencje kulinarne piłkarza, czyli pierogi i... kanapki.

 

 

Uczniowie SP 37 oprócz przygotowania czerwono-niebieskich dekoracji zadbali o szereg pytań do piłkarza Rakowa. Jak wygląda współpraca z Johnem Yeboahem? Ile czasu spędza na treningu? Czy ma jakieś zwierzątko? Carlos zmierzył z każdym pytaniem i pokazał, że w szkole radzi sobie tak dobrze jak na boisku!

 

Aby obejrzeć galerię zdjęć, kliknij TUTAJ.

 

Chcesz, żeby piłkarze Rakowa odwiedzili Twoją szkołę? Napisz do nas na [email protected]