"Czerwono-Niebieska Lekcja" z Oskarem Krzyżakiem i Patrykiem Malamisem

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych Oskar Krzyżak i Patryk Malamis odwiedzili uczniów Autorskiej Szkoły Podstawowej Mozaika w Częstochowie.

Autorska Szkoła Podstawowa Mozaika w Częstochowie to placówka, która powstała pod wpływem inspiracji fińskim systemem edukacji, a ten cechuje się oparciem na szacunku i relacjach, z pozytywną dyscypliną, myśleniem krytycznym i wizualnym, tutoringiem oraz budowaniem kompetencji przyszłości w tle.

 

Uczniów ASP Mozaika odwiedzili wychowankowie Rakowa Częstochowa - Patryk Malamis i Oskar Krzyżak. Piłkarze opowiedzieli o uczuciach związanych z debiutem w zespole Medalików. Dzieci dowiedziały się o początkach kariery obu wychowanków oraz piłkarskich inspiracjach.

 

Uczniowie Mozaiki mieli przygotowaną masę pytań do Patryka Malamisa i Oskara Krzyżaka. Dowiedzieli się, ile lat mieli obaj piłkarze, gdy przyszyli na trening. Ile goli w karierze zdobył już "Mala" oraz jaki samochodem jeździ "Krzyżu"? Obaj wychowankowie dzielnie mierzyli się z najtrudniejszymi pytaniami. Oskar Krzyżak, który 24 stycznia obchodził, urodziny otrzymał od dzieci tort, a cała szkoła odśpiewała gromkie "sto lat".

 

Aby obejrzeć galerię zdjęć, kliknij TUTAJ.

 

Chcesz, żeby piłkarze Rakowa odwiedzili Twoją szkołę? Napisz do nas na [email protected]