Czerwono-Niebieski raport z reprezentacji

Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca. Czterech zawodników naszej drużyny przebywało na zgrupowaniach, tylko jednemu nie udało się zagrać.

Najwięcej szans do gry otrzymał Vladislavs Gutkovskis. Zaliczył też najbardziej udane występy spośród piłkarzy Rakowa. W towarzyskim meczu z San Marino pojawił się na murawie na ostatnie 18 minut i zdołał w tym czasie strzelić gola z rzutu karnego. Następnie przyszła pora na rozgrywki Ligi Narodów UEFA, gdzie Łotysze zremisowali z Wyspami Owczymi 1:1. Były napastnik Bruk-Bet Termaliki zagrał 90 minut i asystował przy trafieniu Vladimirsa Kamessa. W ostatnim meczu Andora została rozbita przez Łotwę aż 5:0, a Gutkovskis znów pojawił się na liście strzelców dzięki pewnie wykonanej jedenastce.

 

Łotwa zakończyła rozgrywki Dywizji D gr. 1 na 3. miejscu. Awans z tej grupy uzyskali Farerzy.

 

Reprezentacja Grecji U-21 nie uzyskała promocji na MME w Słowenii i na Węgrzech. Ethniki swoje szanse stracili już w meczu z Czechami, który przegrali 0:2. Od 42. minuty grali w 10 po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Lymperakis. Giannis Papanikolaou spędził na murawie drugą odsłonę spotkania. Na zakończenie eliminacji Grecy pokonali Szkotów 1:0. Papa w tym starciu rozegrał 90 minut i został napomniany żółtą kartką.

 

Grecja zakończyła eliminacje z dorobkiem 16 punktów na 4. miejscu w swojej grupie.

 

Reprezentacja Polski U-21 rozprawiła się z rówieśnikami z Łotwy odnosząc zwycięstwo 3:1. Kamil Piątkowski rozegrał cały mecz. Polacy uplasowali się na 2. miejscu w grupie 5-tej. Na EURO jednak nie pojadą. Co prawda na ten moment znajdują się wśród zespołów premiowanych awansem, ale Islandczycy nie rozegrali meczu z Armenią ze względu na sytuację panującą w Górskim Karabachu. UEFA prawdopodobnie przyzna Islandczykom walkower za ten mecz i to oni pojadą na turniej mistrzowski.

 

David Tijanić przesiedział na ławce spotkania z Azerbejdżanem i Kosowem. Podczas meczu z Grecją nie znalazł się nawet na liście zawodników rezerwowych.

 

Słoweńcy wygrali rywalizację w Dywizji C gr. 3 i w przyszłym sezonie Ligi Narodów będą występować szczebel wyżej.