Cztery kolejki do końca. Sytuacja rezerw Rakowa

W Haiz IV lidze do końca rozgrywek zostały cztery kolejki. Sprawdzamy w jakiej sytuacji znajdują się podopieczni trenera Dawida Krzętowskiego.

Ostatnie mecze to dla czerwono-niebieskich prawdziwy rollercoaster. W trzech ostatnich częstochowianie zaliczyli dwie bardzo wysokie porażki 0:5 z RKS-em Grodziec i 1:6 ze Śląskiem Świętochłowice na własnym boisku. Sytuacja w tabeli stała się bardzo trudna i w oczy naszym rezerwom poważnie zajrzało widmo spadku. Na szczęście w miniony weekend Raków II zanotował zwycięstwo. RKS pokonał na wyjeździe Spartę Lubliniec 2:0. Bramki dla naszej ekipy padły w pierwszej połowie. Wynik otworzył Maciej Obodecki w 25. minucie meczu, a w końcowych sekundach przed przerwą prowadzenie podwyższył Przemysław Mizgała.

Dzięki zdobytym trzem punktom Raków II awansował na 12. miejsce w tabeli zrównując się punktami z Górnikiem Piaski. I to właśnie walka tych dwóch drużyn będzie kluczowa na finiszu rozgrywek. Do bezpośredniej konfrontacji dojdzie 30. maja o godzinie 18. Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami derbów regionu, bowiem na Limanowskiego przyjedzie Polonia Poraj. Początek tego spotkania na boisku bocznym o godzinie 11.00.

Oprócz meczów z Górnikiem Piaski i Polonią Poraj czerwono-niebiescy zmierzą się z Przemszą Siewierz oraz Polonią Łaziska Górne. Aktualną tabelę Haiz IV ligi można znaleźć ->tutaj<-.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Wygraliśmy bardzo ważny mecz o tzw 6 punktów. Cieszymy się, bo każdy punkt przybliża nas do celu, czyli do utrzymania. Uważam, że bylo to w pełni zasłużone zwycięstwo. Graliśmy bardziej dojrzale od przeciwników i stworzyliśmy sobie więcej okazji do zdobycia goli. Przeciwnik jeśli już miał jakąś okazję to świetnie w naszej bramce interweniował Filip. Co ważne w tym meczu graliśmy praktycznie samą młodzieżą nie licząc Przemka Mizgaly i Filipa Wichmana.

Sparta Lubliniec - Raków II Częstochowa 0:2 (0:2)

0:1 - Maciej Obodecki 25'
0:2 - Przemysław Mizgała 45'