Czwartkowy rywal: Żalgiris Kowno

W czwartym zimowym meczu kontrolnym podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się z Żalgirisem Kowno. Pierwszy gwizdek sędziego w czwartek, o godzinie 11:00 czasu polskiego. Poznajcie sylwetkę litewskiego zespołu.

Sekcja piłkarska Żalgirisu Kowno powstała w 2005 roku. 10 lat później zespół zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Szkoleniowcem pierwszego zespołu jest od 3 grudnia 2019 roku trener Rokas Galatas, 31-letni Litwin.

 

Żalgiris przygotowuje się obecnie do nowego sezonu, gdyż w litewskiej lidze obowiązuje system rozgrywek „wiosna-jesień”. W ubiegłorocznej edycji A lygi zespół z Kowna zajął 4. Miejsce z 44 punktami na koncie (13 zwycięstw, 5 remisów, 10 porażek).

 

Najlepszymi strzelcami ligowymi w 2019 roku, którzy pozostali w drużynie, byli Pijus Sirvys z dorobkiem 5 bramek.Pilibatis oraz Bushman zaliczyli po 4 trafienia.

 

Żalgiris rozpoczął zimowe przygotowania 19 stycznia od meczu kontrolnego z litewską Suduvą. Spotkania zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

Dla naszego zespołu będzie to czwarte spotkanie kontrolne podczas zimowego obozu przygotowawczego na Cyprze. W pierwszym sparingu Raków mierzył się z Urałem Jekaterynburg, a mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Rosjan. Kolejnym przeciwnikiem Czerwono-Niebieskich było FK Čukarički. Zespół z serbskiej Ekstraklasy zwyciężył 2:1. W trzecim spotkaniu podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali Cersko Seło Sofia 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był Andrzej Niewulis. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce po przerwie zimowej Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 lutego, na godzinę 17:30.

 

Skład Żalgirisu Kowno na sezon 2020:

Bramkarze: Aramntas Vitkasuskas, Deividas Mikelionis, Dovdyas Vilkas

Obrońcy:  Matas Dedura, Rimvydas Sadauskas, Rudilnilson, Martynas Dapkus, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkunas, Pijus Sirvys

Pomocnicy: Karolis Silkaitis, Linas Pilibaitis, Dominkyas Galkevicius, Yurii Bushman, Benas Anisas, Gratas Sirgedas, Benas Anisas

Napastnicy: Simonas Urbys, Deividas Sesplaukis, Philip Otele, Kelvin Abara Obasi