"Czy wiesz, że...": Historia lubi się powtarzać. Skrzypczak pokonał Szwedów

We wtorek Biało-Czerwoni pokonali Szwedów 2:0. Przeszło trzydzieści lat temu Polacy w takim samym stosunku wygrali z reprezentacją Szwecji, a udział w tym zwycięstwie miał Dariusz Skrzypczak, asystent Marka Papszuna.

21 sierpnia 1991 na stadionie Bałtyku Gdynia Polacy w meczu towarzyskim podejmowali zespół “Trzech Koron”. Od pierwszej minuty z Orzełkiem na piersi wystąpił Dariusz Skrzypczak. Obecny asystent Marka Papszun rozegrał pełne 90. minut.

Zespół, którym dyrygował selekcjoner Andrzej Strejlau, wygrał ze Szwedami 2:0. Bramki zdobywali debiutujący w reprezentacji Wojciech Kowalczyk i Mirosław Trzeciak. Przy bramce tego drugiego asystę przy swoim nazwisku zapisał Dariusz Skrzypczak.

Z kolei Dariusz Skrzypczak pierwszy raz w biało-czerwonych barwach zagrał tydzień wcześniej. Polacy mierzyli się wtedy z Francuzami. Łącznie w swoim piłkarskim CV ma siedem występów w drużynie narodowej.

Ponad 30 lat później reprezentacja Polski identycznym wynikiem pokonała Szwedów. Ten rezultat okazał się tym bardziej istotny, gdyż Biało-Czerwoni dzięki wygranej awansowali na mistrzostwa świata w Katarze. W kadrze na zgrupowanie przed meczem ze Szwecją znalazł się zawodnik Rakowa, Patryk Kun. Z kolei w sztabie medycznym był masażysta Czerwono-Niebieskich - Wojciech Herman.

Całe spotkanie można obejrzeć w internetowej bibliotece Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polska - Szwecja 2:0. Występ Dariusza Skrzypczaka