Daniel Mikołajewski: Nastawiamy się na walkę od pierwszej minuty

W starciu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. - Skupiamy się tylko na najbliższym spotkaniu - mówił Daniel Mikołajewski. Zapraszamy do wywiadu z naszym zawodnikiem.

Czerwono-Niebiescy powoli kończą przygotowania do wznowienia rozgrywek. Mają za sobą dwa zgrupowania i treningi w Częstochowie.

 

- Przygotowania do sezonu były bardzo udane. Dobrze wykonaliśmy swoją pracę, w dodatku w pozytywnej atmosferze. Sztab szkoleniowy ciągle o nas dbał, a my mogliśmy spokojnie trenować. Myślę, że dostaliśmy w kość, ale to był właśnie okres do tego, by ciężko pracować. Czujemy się dobrze fizycznie, a to pod każdym aspektem pomoże nam na boisku - powiedział Daniel Mikołajewski. 

 

20-latek jest jednym z zawodników, którzy do Rakowa dołączyli w trakcie zimowego okna transferowego. Jaka jest jego ulubiona pozycja?

 

Mogę grać zarówno na środku pomocy, jak i na stoperze. Na każdej z tych pozycji czuję się dobrze. Kiedy jednak przyszedłem do Rakowa, dużo rzeczy było dla mnie nowych. Słuchałem wskazówek trenera, wcielałem je w życie, dzięki czemu nie miałem większych problemów ze zrozumieniem taktyki. Szybko wdrożyłem się do zespołu - przyznał.

 

Już w nadchodzącą sobotę nasza drużyna wznowi grę po przerwie zimowej. Jej rywalem będzie Lech Poznań.

 

- Nie patrzymy w daleką przyszłość. Skupiamy się tylko na najbliższym spotkaniu z Lechem Poznań. Będziemy maksymalnie skoncentrowani i nastawieni na walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Takie podejście będzie nam towarzyszyć przed każdą kolejką - stwierdził 20-latek.

 

Daniel Mikołajewski jest jednym z pięciu zawodników, którzy w najbliższym meczu mogą zaliczyć debiut w czerwono-niebieskich barwach.

 

- Będę się cieszył, jeżeli znajdę się w meczowej dwudziestce. Nie stresuję się jednak ewentualnym występem. Jestem przygotowany i wiem, co mam robić. Niezależnie od tego, co przyniesie los, dam z siebie wszystko - zakończył.