Daniel Mikołajewski nowym zawodnikiem Rakowa!

Mikołajki za pasem, a Wy martwiliście się, że nic dla Was nie mamy? Nic bardziej mylnego! We wtorek do drużyny Czerwono-Niebieskich dołączył Daniel Mikołajewski.

20-latek to zawodnik mogący występować na pozycji defensywnego pomocnika oraz środkowego obrońcy. Poprzednio był związany z Lechią Gdańsk. Kontrakt z Mikołajewskim będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejny sezon.

 

- Z Rakowem rozmawialiśmy już tak naprawdę od dwóch okienek. To klub, który nie boi się stawiać na młodych, dlatego cieszę się, że tu trafiłem. Za mną trochę problemów zdrowotnych, ale jestem już w stu procentach gotowy do ciężkiej pracy. Wiele od siebie wymagam. Wychodzę z założenia, że kto spoczywa na laurach ten z czasem znika. Przychodzę do Częstochowy, by dalej się rozwijać. Swoją postawą na treningach chcę zapracować w oczach sztabu szkoleniowego na szansę regularnej gry. Transfer w grudniu pozwoli mi na przepracowanie całego okresu przygotowawczego z nową drużyną, a to bardzo ważne w kwestii aklimatyzacji w zespole - powiedział Mikołajewski. 

 

- Daniel to młody i ambitny zawodnik, którego obserwowaliśmy przez dłuższy czas. Niestety uraz przeszkodził mu w walce o miejsce w kadrze trenera Jacka Magiery na MŚ U-20. Chłopak pomyślnie przeszedł badania medyczne, a co najważniejsze - jest głodny gry. To kolejny młodzieżowiec w naszej kadrze. Wierzymy, że swoją ciężką pracą i zaangażowaniem udowodni, że warto na niego stawiać. My jako klub cieszymy się, że po Miłoszu Szczepańskim, Kamilu Piątkowskim czy Michale Skórasiu, kolejny raz możemy zainwestować w polski talent - dodał Paweł Tomczyk, szef skautów w Rakowie Częstochowa.

 

Daniel, witamy #WRAKOWIE i życzymy sukcesów!