DAP Kielce klubem filialnym Akademii Raków

Dziecięca Akademia Piłkarska Kielce została kolejnym członkiem w Projekcie Klubów Filialnych Akademii Raków.

Nasza Akademia pozyskała kolejnego partnera z silnego piłkarskiego ośrodka. Wcześniej współpracę nawiązaliśmy między innymi ze szkółkami z Lublina i Mielca. Teraz przyszła kolej na Kielce. 

 

- O tym, że postanowaliśmy związać się umową z Akademią Rakowa zaważyło kilka czynników. Przede wszystkim głównym bodźcem była osoba dyrektora pana Marka Śledzia. Poza tym odpowiada nam system szkolenia, jaki jest stosowany w Rakowie. Dodatkowo także bardzo ważne dla nas jest to, jaki rozwój dzięki tej współpracy mogą osiągnąć nasi trenerzy - mówi prezes DAP Kielce Adrian Leszczyński. 

 

Włodarze KS DAP pod koniec roku odwiedzili Akademię Raków, gdzie przyglądali się pracy jaka jest wykonywana na Limanowskiego. 

 

- Każde działanie, jakie podejmujemy poprzedzamy dokładnym researchem. Dlatego byliśmy tutaj wcześniej. Obserwowaliśmy treningi, rozmawialiśmy z prezesami innych klubów filialnych i oni wypowiadali się w samych superlatywach. Mieliśmy kilka innych propozycji, także z Ekstraklasy, ale wybraliśmy Raków. (...) Mam nadzieję, że zawodnicy z DAP Kielce będą w przyszłości grać w Rakowie - uzasadnia swoją decyzję prezes Leszczyński. 

 

Swojego zadowolenia z podpisania umowy nie kryje koordynator Projektu Klubów Filialnych trener Dawid Krzętowski: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na początku roku pozyskaliśmy kolejnego partnera. Myślę, że - jak w każdym innym przypadku - korzyści będą obopólne. DAP-owi przekazujemy cały nasz "know how". Trenerów zapraszamy na staże oraz warsztaty on-line. Poza tym klub może skorzystać z naszego programu certyfikacji. Oczywiście liczymy też, że wyróżniający się zawodnicy z Kielc trafią na Limanowskiego. 

 

Dziecięca Akademia Piłkarska Kielce aktualnie zrzesza około 450 zawodników. Jest to szesnasty klub, który dołączył do PKF. Pod koniec ubiegłego roku umową z Akademią Raków związały się także Osiczanka Osice i Pogoń Imielin.