Dariusz Formella zagra w Rakowie!

W rundzie wiosennej sezonu 2017/18 Dariusz Formella będzie bronił barw częstochowskiego Rakowa. 

22-letni zawodnik został wypożyczony z Lecha Poznań na pół roku. W umowie została zawarta klauzula pierwokupu piłkarza. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Darek trafił na Limanowskiego. To kolejny klasowy gracz, który wzmocnił naszą drużynę. Jesteśmy przekonani o jego wartości. Na pewno dużo wniesie do zespołu - nie kryje zadowolenia prezes Janusz Żyła. O naszego nowego zawodnika zabiegało wiele klubów z Nice 1 Ligi i Lotto Ekstraklasy, jednak ostatecznie Dariusz wybrał ofertę RKS-u. 

- Na pewno o moim transferze do Rakowa zdecydowała determinacja, jaką wykazał się klub. Rozmawiałem również z Mateuszem Lisem, który na pewno pomógł mi w podjęciu decyzji. Widzę, że w Częstochowie jest ciekawy długofalowy projekt, a to też było bardzo ważne - komentuje swój transfer Formella

Dariusz Formella swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Arce Gdynia. Następnie przeniósł się do Lecha Poznań. To właśnie w Kolejorzu 22-latek zadebiutował w polskiej Ekstraklasie. W sezonie 2014/15 wraz z Lechem zdobył mistrzostwo kraju (wystąpił wówczas w 28. meczach i zdobył 3 bramki). W swojej kolekcji ofensywny pomocnik ma także dwa Superpuchary oraz Puchar Polski, który wywalczył w ubiegłym roku wraz z Arką Gdynia. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Formella reprezentował barwy Pogoni Szczecin, gdzie rozegrał 18 spotkań i zdobył 2 gole. 

Dariusz ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Kadra U-17 z Formellą w składzie została sklasyfikowana na 3-4 miejscu w Mistrzostwach Europy.  Ostatecznie nasz nowy zawodnik zagrał 37 spotkań z orzełkiem na piersi, w tym 8 w kadrze U-21. 

Darek witamy na Limanowskiego!