Dariusz Grzegrzółka nowym dyrektorem Akademii Rakowa

1 lipca nowym dyrektorem Akademii Rakowa zostanie Dariusz Grzegrzółka, dotychczasowy zastępca Marka Śledzia, który po pięciu latach pracy w klubie rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Dariusz Grzegrzółka w klubie pojawił się w styczniu 2021 roku. Dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora Akademii oraz II trenera zespołu rezerw. Rola dyrektora Akademii nie będzie nowością w karierze trenera Grzegrzółki, który piastował to stanowisko w Elanie Toruń. W klubie z Grodu Kopernika był również szkoleniowcem pierwszego zespołu. 

  

- Dziękuję władzom klubu, że obdarzyli mnie takim zaufaniem. Przez półtora roku byłem wicedyrektorem Akademii i miałem możliwość podglądania pracy dyrektora Marka Śledzia, więc na pewno bardzo dużo z tego wyciągnąłem. Ponadto codziennie współpracowałem z trenerami Akademii i zdążyłem poznać ten klub bardzo dobrze, więc na pewno ta droga będzie łatwiejsza. Wiem, że poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wierzę, że wspólnie z całą Akademią sprostamy temu zadaniu - mówi Dariusz Grzegrzółka.

 

Marek Śledź odpowiadał za rozwój sportowy, główne założenia programowe i kompleksową wizję Akademii od kwietnia 2017 roku. Okres pięciu lat jego pracy znacząco wpłynął na szkolenie w Rakowie, wprowadzając naszych najmłodszych piłkarzy do grona młodzieżowych reprezentantów Polski i podnosząc wyniki współzawodnictwa. Efektem tej pracy są między innymi występy naszych drużyn we wszystkich rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, awans zespołu rezerw do III ligi, czy powstanie kobiecej sekcji Rakowa. Ponadto w tym czasie powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego, otwarta została Bursa dla uczniów SMS-u oraz z powodzeniem funkcjonuje projekt klubów filialnych, który zrzesza obecnie blisko 30 klubów. 

 

Dyrektorowi Markowi Śledziowi dziękujemy za pracę na rzecz rozwoju Akademii, a Dariuszowi Grzegrzółce życzymy powodzenia na nowym stanowisku!