David Tijanić nowym piłkarzem Rakowa!

Do drużyny Czerwono-Niebieskich dołączył David Tijanić, 22-letni środkowy pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

David Tijanić urodził się 16 lipca 1997 roku w Ljubljanie, mierzy 174 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów.

 

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w juniorskim zespole Bravo Ljubljana, potem grał w NK Interblock. Z niego trafił do Olimpiji Ljubljana. Reprezentował też drugoligowy NK Krka, do którego został wypożyczony na pół roku. Przed sezonem 2017/2018 David Tijanić przeniósł się do NK Triglav Kranj, grającego na najwyższym szczeblu rozgrywek w Słowenii. Barwy tego klubu reprezentował przez następne dwa i pół roku. W tym czasie rozegrał 83 spotkania, w których zdobył 16 bramek i zanotował 9 asyst.

 

Słoweniec jest także młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, z występami w kadrach U16, U17, U19 i U21.

 

- Cieszę się, że tu jestem. Chcę grać na jak najwyższym poziomie i dalej się rozwijać. Trener oglądał mecze, w których występowałem i spodobała mu się moja gra. Jestem kreatywnym piłkarzem z dużą wizją na boisku. Mam nadzieję, że szybko wkomponuję się do drużyny i swoimi występami dam kibicom wiele radości. Czuję się gotowy do gry w Ekstraklasie - powiedział David Tijanić.

 

David, witamy #WRAKOWIE!