David Tijanić: Zyskałem zaufanie drużyny

- Ucieszyłem się gdy zdobyliśmy pierwszą bramkę tak szybko. Zyskaliśmy jeszcze większą pewność siebie i łatwiej było nam kontynuować to spotkanie zgodnie z założeniami trenera - powiedział po zwycięskim meczu z Zagłębiem Lubin (2:1) David Tijanić.

Jak poniedziałkową wygraną podsumował słoweński pomocnik?

 

- Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie. Zagłębie Lubin to bardzo dobry zespół, co udowodnili w dwóch pierwszych kolejkach tego sezonu. Każdy z nas musiał dać z siebie 100%, by zrealizować założenia taktyczne i tak też się stało. Zagraliśmy świetną pierwszą połowę spychając rywali do gry w defensywie i nie pozwoliliśmy im na swobodne rozgrywanie akcji. Udało się wygrać ważny mecz i oby tak dalej.

 

Z każdą kolejną grą David czuje się coraz lepiej w drużynie, a to przekłada się na jego boiskową formę.

 

- Cieszę się, że praca jaką wykonuję na treningach jest doceniana przez kolegów z drużyny. Mam wrażenie, że zyskałem ich zaufanie. Nie boją się ze mną grać, a to przekłada się na lepszą dyspozycję całego zespołu. Myślę, że w następnych meczach może być tylko lepiej.

 

Następny mecz Rakowa już w najbliższy piątek. Czerwono-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem z Bielska-Białej. 

 

- Przed nami krótki tydzień, dlatego od jutra skupiamy się już tylko na piątkowym meczu z Podbeskidziem. Znamy mocne i słabe strony tej drużyny. Nie zamierzamy poprzestać na dotychczasowych osiągnięciach i zrobimy wszystko by przywieźć do Częstochowy 3 punkty.