Dawid Drachal nowym piłkarzem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Dawid Drachal na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa. Umowa z 18-letnim pomocnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku.

Nasz nowy piłkarz urodził się 31 stycznia 2005 roku w Radomiu. Mierzy 182 centymetry wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Broni Radom oraz miejscowym Ajaksie. W 2019 roku trafił do Escoli Varsovia, z którą występował w Centralnej Lidze Juniorów. Przed startem sezonu 2022/2023 podpisał konktrakt z Miedzią Legnica. Swój debiut w Ekstraklasie zanotował 2 października w meczu ze Stalą Mielec. Debiutanckiego gola strzelił 1 maja przeciwko Cracovii. Łącznie w minionym sezonie zanotował 16 występów na poziomie Ekstraklasy. Ponadto w swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

 

 - To jest bardzo duży krok w mojej karierze. Postanowiliśmy, że Raków w tym momencie jest dla mnie najlepszym wyborem. Wierzę, że będziemy bardzo dobrze współpracowali i przyniesie to wiele korzyści dla mnie, jak i dla klubu - mówił po podpisaniu umowy Dawid Drachal. 

 

Dawid jest bardzo ambitnym i perspektywicznym zawodnikiem. Mimo młodego wieku ma już za sobą udane występy w Ekstraklasie. Cieszymy się, że kolejne kroki w swojej karierze chce stawiać w Rakowie. Zdecydowaliśmy się na podpisanie długoletniej umowy, ponieważ wierzymy, że może się tutaj rozwinąć i czeka go duża przyszłość - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Dawid, witamy w Rakowie!

 

#DRACHAL2028